Top Stories چیست و چگونه سایت را در آن قرار دهیم ؟

Top Stories

مطمئنا تا بحال در هنگام مشاهده نتایج جستجوی  گوگل با قسمت Top Stories رو به رو شده باشید .

Top Stories چیست؟

اگر به گذشته برگردیم زمانی که گوگل سرویس In The News  را معرفی کرد تا جدیدترین اخبار صحت دار مرتبط  را در نتایج جست و جوی خود نمایش دهد ( پیرو جلوگیری از اخبار دروغین که در نتایج گوگل نمایش داده می‌شد)  اما بعد از مدتی به دلیل انتقاداتی که مبتنی بر پخش خبرهای دروغین بعضی سایت ها در این قسمت اتفاق افتاد ، گوگل منجر بر حذف این قسمت در نسخه ی دسکتاپ شد اما دوباره با عنوان Top Stories در صدر نتایج جست و جو برگشت .

 

تصویر زیر مربوط به جستجوی کلمه ps4 میباشد که در حالت Top Stories در حال نمایش است :

Top Stories
Top Stories

 

چگونه در Top Stories گوگل قرار بگیریم؟

 

اگر شما مدیر یک وبسایت هستید و برایتان سوال پیش آمده چطور سایت شما  در Top Stories نمایش داده شود ، باید بگوییم : امکان استفاده از افزونه و یا متاتگ برای نمایش سایت شما در این بخش وجود ندارد و تنها راه چاره بولد شدن و برند شدن سایت شماست مشخصا باید رتبه الکسایی زیر 100 ایران را کسب کنید البته نه با فریب الکسا بلکه با تولید محتوای درست جهت ترغیب گوگل به دیدن شما ، تنها در این صورت شما یک سایت خبری و … موثق از نظر گوگل شناخته خواهید شد و سپس فرایند نمایش شما آغاز خواهد شد .

چند عامل الگوریتمی نیز در این فرایند دخیل بوده که شاخص ترین آنها تولید محتوای استاندارد دارا تصاویر و سئو دست  و همینطور قابلیت نمایش ساید در موبایل میباشد .

Top Stories چیست؟
Top Stories چیست؟

 

به تازگی منابعی اعلام گرده اند تنها سایت های معتبر و پر بازدید در بخش تاپ استوری گوگل به نمایش در می آیند که مهر تاییدی بر حرف ماست .

سایت های خارج کشور که در لیست قطعی قرار دارند در پایین ذکر گردیده است :

  1. Forbes.com
  2. Nytimes.com
  3. UsaToday.com
  4. FoxNews.com
  5. Bankrate.com
  6. Reuters.com
  7. WSJ.com
  8. CBSnews.com
  9. CNBC.com
  10. WashingtonPost.com

در میان سایت های ایرانی نیز سایت هایی همچون تبیانجماراننودآپارات دی جی کالا و … را میتوان نام برد .

Top stories با Mobile Friendly  متفاوت بوده اما بحث من بر سر این موضوع است که  Mobile Friendly هم تنها ریسپانسیو بودن سایت برایش مهم نیست بلکه سرعت بارگزاری سایت در نسخه ی موبایل تاثیر زیادی دارد، برای همین اهمیت دارا بودن سایت از تکنولوژی AMP ( Accelerated Mobile Pages ( تا شانس بیشتری برای حضور در Top Stories  داشته باشید  .

 

Amp اکثر سایت های خبری که در نتایج اول گوگل نسخه ی موبایلی هستند دارای تکنولوژی AMP  هستند.

 

Top Stories و تجارب ما :

طبق بررسی ما متوجه شدیم که گوگل سایت های معتبر را در لیست Top Stories قرار می‌دهد و با کمی دقت متوجه می‌شوید که جدید ترین نتایج انتشار داده شده مرتبط در چند ساعت اخیر را نمایش در می آید ، که این داغ بودن خبر را نشان میدهد .

اما در ماه ژانویه،  جان مولر مدیر بخش گوگل وب مستر در پاسخ به سوالی در همین مورد اعلام کرد این چیدمان بر اساس الگوریتم میباشد اما استفاده از قابلیت AMP در سایت تاثیر بسزایی خواهد داشت .

  گوگل اعلام کرده است ، سایت هایی که در بخش

Top Stories

نمایش داده میشوند به هر دلیلی اقدام به انتشار اخبار کذب کنند و از این اعتماد گوگل سو استفاده کنند در لیست سیاه  قرار میگیرند و تمام درآمد آن ها از سرویس های گوگل مصادره میشود .

منبع ignitevisibility seo-hacker
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
2 دیدگاه
جدیدترین ها
قدیمی ترین ها امتیاز بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها
INDIAN DATA BASE PROVIDER

It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often
<a href=”https://datawebster.com/database-solutions.html”>best database solutions </a>

Genie Almsteadt

Wow! Thank you! I always needed to write on my site something like that. Can I include a part of your post to my blog? Titan SEO Group