تفاوت نرم‌ افزارهای ادوبی پریمیر و افترافکت

after effects vs premiere
انتخاب بین پریمیر یا افتر افکت ، همواره برای کاربران دشوار بوده است. این دو نرم‌افزار از جهات زیادی به هم شبیه‌ هستند؛ ولی با توجه به تفاوت‌های ظریفی که با یکدیگر دارند، می‌توانند در شرایط مختلف بهتر از دیگری معرفی شوند. در این مطلب به بررسی تفاوت‌های افتر افکت و پریمیر میپردازیم. با آیومگ همراه باشید.

همین طور که در کلیپ بالا مشاهده کردید، ادوبی پریمیر پرو یک برنامه ی تدوین فیلم است که کاربرد کلیدی آن در تدوین فیلم و یا ویدئو کلیپ است که به صوررت تلفیقی صورت میگیرد. همچنین این نرم افزار ، نمایشی از روایت یک فیلم ، یک ویدئو موسیقی و یا هر نوع ویدیوی دیگر را دارد که این نیز خود یک ویژگی دیگر این نرم افزار است . همچنین پریمیر پرو دارای ویژگی های بسیار دیگری مانند اضافه کردن و انتقال متن ، ویرایش صوتی و اضافه کردن اثرات است .
جدول زمانی ادوبی پریمیر پرو بهتر از ادوبی افترافکتس است و برای ویرایش صدا و ویدئو باهم می باشد . همچنین مرتب سازی و جا به جایی کلیپ ها را نیز آسان تر می کند و این سبب شده که کاربران بیشتری را به خود جذب کند .

پریمیر یک نرم افزار ویرایش ویدیو از شرکت ادوبی می باشد و برای تدوین از آن استفاده می شود. ویرایش یا تدوین فیلم به مجموعه کار هایی گفته می شود که با دستکاری و چینش دوباره فایل ها و تصاویر جدید در کنار هم محصولی نو و جدید را خلق می کند. در نهایت باید گفت همان طور که فتوشاپ در فیلد خود پیشتاز است، ادوبی پریمیر هم در این فیلد پیشتاز است.


ولی افترافکتس یک برنامه ی حرکت گرافیک دیجیتالی و افکت های دیداری یا همان جلوه های ویژه و یک نرم افزار کامپوزیت است . همچنین کار هایی را که در این نرم افزار می توان انجام داد خیلی ساده تر از ادوبی پریمیر پرو است.

افترافکت یک ابزار برای گرافیک های حرکتی پیچیده ( موشن گرافیک ) و جلوه های بصری سینمایی است . شما نمی توانید و نخواهید توانست یک تدوین و ویرایش فوق العاده و برجسته را در افترافکت تجربه کنید ، هرچند که بعضی افراد به صرف اینکه افترافکت این امکانات را داراست از افترافکت به این صورت استفاده می کنند، اما نادرست است.


 

مقایسه بین پریمیر و افترافکت، شاید از جهات زیادی شبیه قیاس بین نرم‌افزارهای ورد و اکسل باشد. شما می‌توانید در اکسل نیز متنی را تنظیم کنید. از طریف دیگر در ورد نیز می توان با ایجاد جدولی، یک صفحه گسترده ساخت؛ اما نتیجه نهایی این کارها بسیار زمان بر بوده و کیفیتی که هنگام استفاده اصلی از نرم‌افزار انتظار می‌رفت را نیز ارائه نمی‌دهد. شاید این قیاس به درک تفاوت‌های بین پریمر و افترافکت کمک کند.

نتیجه مقایسه‌ ما این بود که هر دو نرم‌افزار از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای موجود‌ در حوزه ویرایش فیلم و ویدئو هستند که هریک بر بخش خاصی متمرکز شده‌اند و به نحوی مکمل یکدیگرند؛ یعنی برای اعمال برخی از تغییرات در ویدئو بهتر است از ادوبی‌ پریمیر و در برخی موارد دیگر از افتر افکت باید استفاده کرد. البته فراموش نکنید که پریمیر بهترین گزینه برای ویرایش و تدوین ویدیو و افتر افکت برترین ابزار برای خلق جلوه‌های بصری خارق‌العاده است.

dynamic-link-premiere-pro
dynamic-link-premiere-pro

در بسیاری از پروژه های ویدیوئی نیاز به استفاده ی هردوی این نرم افزارها است، زیرا این دو نرم افزار به گونه ای مکمل یکدیگر هستند و میتوانند با همدیگر یک کار قوی را بوجود آورند .

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها