کشور هایی که بیت کوین در آنها قانونی است

کشور هایی که بیت کوین در آنها رسما توسط دولت قانونی اعلام شده است

کشور هایی که دستگاه ای تی ام برای بیت کوین دارند

در مقاله قبلی به کشور هایی که بیت کویین را ممنوع اعلام کرده بودند پرداختیم اما در سایر کشور ها چنین نیست و اکثرا یا همچنان قانونی برای ممنوعیت بیت کوین وضع نکرده اند یا رسما اعلام کرده اند بیت کوین ممنوع نمیباشد .

اخبار تکنولوژی : در پایین چند مورد از  کشور هایی را که رسما بیت کوین را پذیرفته اند و در حوضه بلاکچین فعالت در آنها قانونی است میپردازیم ، ایران نیز در حال تدوین قانون برای استفاده از ارز های دیجیتال بوده و خریدو و فروش ارز های دیجیتال در آن به نوعی فعلا غیر قانونی میباشد البته این به علت نداشتن قانون و مشخص نبودن چارچوب درست و سیایت های یک بامو دو هوا این گونه است .

دولت ایران رسما اعلام به پذیرش بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال نکرده است به همین علت کشور ما در زمره کشور های دسته اول و قانون گذار قرار نگرفته است هرچند براحتی از طریق صرافی ها و یا کانال های تلگرامی شما امکان خرید و نگهداری بیت کوین را دارد و مشکلی در این رابطه برای شما پیش نخواهد آمد .

 

  • ژاپن از کشور های پیشرو در قانونی اعلام کردن بیت کوین

کشور ژاپن مهد تکنولوژی و پذیرش  جدیدترین ها در حوضه ارتباطات و … میباشد . شاید باور پذیری این موضوع که در اکثر مراکز شهری ژاپن شما قادر به پرداخت عادی ترین امور خود به واسطه بیت کوین باشید عجیب به نظر برسد اما در ژاپن قوانین خوبی برای رشد بیت کوین و استفاده از این ارز دیجیتال و حتی سایر ارز های دیجیتال وضع شده است .

هر چند به خاطر هک شدن چند صرافی ژاپن در طی چند سال اخیر این کشور قوانین مستحکمی را برای استفاده از ارز های دیجیتال وضع کرده اما این وانین مانع از استفاده شما نخواهد شد و تنها برای جلوگیری از عواقبی همچون پول شویی و سرقت اطلاعات مالی وضع گردیده است .

پس اگر بیت کوین دارید  به ژاپن سفر کردید نگرانی زیادی بابت تبدیل و خرج کردن آن نداشته باشید ، قیمت انلاین ارز های دیجیتال جهانی بوده و مطمئن باشید ژاپنی ها با تمدن و ویژگی های رفتاری خود شما را دور نخواهند زد .

بیت کوین در ژاپن

 

  • بیت کوین در کشور دانمارک 

دانمارک هم بیت کوین را به رسمیت شناخته است اما بیشتر در صرافی ها معامله میگردد و طبق اعلام رسمی سایت coinatmradar دو دستگاه ATM در حوضه ارز های دیجیتال در این کشور فعال میباشد .

قوانین ساده بوده و هر کسی امکان خرید و فروش ارز های دیجیتال را در کشور دانمارک دارد .

دانمارک علاوه بر این از پیشتازان طرح حذف پول نقد و استفاده از ارز دیجیتال است، اما این که بیت کوین به عنوان جایگزینی برای حذف پول نقد خواهد بود یا نه، سوالی است که هنوز پاسخ مشخصی به آن داده نشده است. با این حال بانک مرکزی دانمارک، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در این کشور اعلام کرده است. آمارها در این کشور حاکی از این است که معاملات بیت کوین پس از اعلام طرح حذف پول نقد رشد تدریجی و قابل ملاحظه‌ای داشته است. استارتاپ‌هایی نظیر CCEDK، که از نوآوری‌های قدرتمند در زمینه‌ی ارزهای رمزپایه و به خصوص بیت کوین است، در کشور دانمارک قرار دارد. مدیرعامل این شرکت در سخنانی اظهار داشت:

اساسی‌ترین بخش آموزش در مدارس ما به این مساله اختصاص دارد که آزادی، مسئولیت در پی دارد. اکنون یا این دسترسی آسان به ارزهای رمزپایه، این مسئولیت بر دوش ما است تا این ارز مورد پذیرش باشد. دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می‌شود و پذیرش ارز رمزپایه با ذهنی باز، تنها یکی از دلایل شاد زیستن در این کشور است.

بیت کوین
بیت کوین در دانمارک
  • ایالات متحده آمریکا

آمریکا میزبان بیشترین تعداد کاربران ارز های دیجیتال و بالاترین حجم معاملات بیت کوین در جهان است  و بیش از 2300 خودپرداز یا همان ATM فعال در زمینه ارز های دیجیتال داشته و این  عدد به صورت هفتگی دی حال افزایش است.

بیشترین دستگاه ها Atm بیت کوین ، بیت کوین کش و سایر ارز های دیجیتال در شهر های میشیگان و ایندیانا مستقر است  .

امریکا از همان ابتدا با حمایت سیلیکون ولی، که مراکز متعدد ارزهای رمزپایه، استاراتاپ‌های مربوط به بلاک چین و دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در آنجا قرار دارند، در عرصه‌ی ارزهای مجازی پیشتاز بوده است.

علاوه بر این، به عنوان یک ابرقدرت مالی در جهان، دیگر کشورها پیرو سبک این کشور هستند و این پیروی نه تنها از واشنگتن، بلکه از ایالت‌هایی مثل کالیفرنیا، نیویورک و نیوهمپشایر هم وجود دارد. به نظر می‌رسد دیگر کشورها که هنوز تصمیمی در مورد بیت کوین اتخاذ نکرده‌اند، منتظر هستند تا ببینند چه رویکردی بنا به موفقیت آن در آمریکا صحیح است!

 

بیت کوین در کشور امریکا
بیت کوین در کشور امریکا
  • کشور سوئد و قانون مند دانستن بیت کوین

کشور سوئد بعنوان پیشروترین کشور غیر پولی اسکاندیناوی از طریق بیتکوین شناخته شد . سوئد  همانند کشور دانمارک، طرح‌هایی برای استفاده کمتر از پول نقد و حذف تدریجی آن دارد. با نرخ بهره‌ی منفی بانک‌های سوئدی، افزایش تقاضا برای ارز قانونی بیت کوین در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند راهی برای پس‌انداز و افزایش ثروت شهروندان سوئدی باشد.

اداره نظارت بر امور مالی سوئد، با به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز قانونی و قابل پرداخت، رشد روزافزون صنعت در این کشور را سرعت بخشیده است. سوئد خواستگاه استارتاپ‌های نظیر Safello در زمینه مبادلات بیت کوین و KnCMiner یکی از مهم‌ترین توسعه‌دهندگان سخت‌افزاری برای استخراج بیت کوین است. حجم مبادلات بیت کوین در سوئد با رشد دائمی در میزان تقاضا برای رمزنگاری و استخراج بیت کوین همراه است.

سوئد و بیت کوین
سوئد و بیت کوین
  • کانادا نیز در حوضه ارز های دیجیتال و پذیرش بیت کوین خوش درخشید 

در کشور کانادا دستگاه های خودپرداز برای انجام تراکنش های بیت کوین موجود است. این کشور با توجه به همسایه ی جنوبی خود، منطقه مناسبی برای استفاده از ارز دیجیتال را فراهم کرده و همانند کره جنوبی، میزبان کنفرانس های بلاکچین است.

کانادا با دستگاه‌های خودپرداز متعدد و استارتاپ‌های مربوط به ارز قانونی بیت کوین در این کشور و همراه با همسایه جنوبی‌اش، فضایی بیت کوین دوستانه را فراهم کرده است. تورنتو و ونکوور قطب‌های بیت کوین این کشور محسوب می‌شوند. ونکوور به تنهایی بیست دستگاه خودپرداز بیت کوین دارد و تورنتو میزبان بزرگ‌ترین کنفرانس بلاک چین بوده است. حجم مبادلات بیت کوین از سال ۲۰۱۳ به طور مداوم افزایش داشته است و این روند بدون توقف  همچنان ادامه دارد .

 

 

بیت کوین در کشور کانادا
بیت کوین در کشور کانادا

 

 

 

 

 

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

کشور هایی که بیت کوین در آنها قانونی است
0 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.