کامپیوتر کوانتومی گوگل برای بیت کوین تهدید نیست (پاسخ ویدئویی)

کامپیوتر کوانتومی گوگل و تاثیر آن بر بیت کوین

بیت کوین کامپیوتر کوانتومی

چند مدت پیش بود که خبری مبنی بر رخ نمایی کامپیوتر های کوانتومی گوگل منتشر شد و بعد از این خبر قیمت بیت کوین ریزشی 10 درصدی را  تجربه کرد ! ترسی که بسیاری را برای فروش بیت کوین آماده مکند اصلا تهدید نیست و جایگاه بیت کوین را در خطر نمی اندازد .

در ویدئو پایین استاد لطیف آهی به تشریح این موضوع میپردازد و کموکاست این رویداد بزرگ را در قالب ارزهای دیجیتال بیان میکند ، پاسخی کامل و جامع که قطعا در انتهای ویدئو شما نه تنها از کامپیوتر های کوانتوم به عنوان تهدید یاد نمیکنید بلکه آن را یک مزیت برای دنیا و ارزهای دیجیتال هم قلمداد خواهید کرد .

کامپیوتر های کوانتومی و بیت کوین

کامپیوتر های کوانتومی برای بیت کوین نه تنها مشکل ساز نیست بلکه در آینده مزیت نیز محسوب میگردد چرا که میتوانند مدیریت بسیار عالی را بر روند تراکنش ها داشته باشند و همچنین رمزنگاری دقیقی را با استفاده از الگوریتم های همین سیستم ها بر شبکه اعمال کنند که تا به امروزه برای بشر غیر ممکن بوده است  .

quantum computer ibm

تا سال 2123  که تمامی بیت کوین ها استخراج گردد دیگر کامپیوتر های کوانتومی در دسترس همگان است و ماینر ها از این دستگاه های برای تاییید روند تراکنش ها و افزایش سرعت شبکه استفاده خواهند کرد .

quantum computer ibm
quantum computer ibm

پیشتر ibm نیز روند توسعه زیر ساخت کامپیوتر های کوانتومی خود را اعلام کرده بود و کامپیتر های کوانتومی IBM قبل از گوگل پا به عرصه وجود خواهند گذاشت اما دسترسی همگانی به این سیستم ها حداقل تا سال 2050 میسر نخواهد بود آن هم در قالب شبکه اینترنت ، یعنی خود شما نمیتوانید یک کامپیوتر کوانتومی داشته باشید بلکه میتوانید با خرید اشتراک بر بستر اینترنت از پردازش و قدرت محاسباتی آنها استفاده ببرید .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها