چگونه ترید کنیم و اصول ترید چیست

من هم روزی همچون شما با کلمه ترید آشنا شدم و در سراسر اینترنت با تصاویری از سود های 100 تا 1000 درصد در روز مواجه شدم ! اما روش چگونه ترید کردن و یادگیری اصول ترید با آموزش به دست نمی آید .

شاید شنیده باشید که تنها 2 تا 3 درصد از افرادی که وارد بازار های مالی ( بورس ، ارز های دیجیتال ، فارکس و … ) میشوند موفق هستند و 97 درصد افراد با شکست یا یا بهتر است بگوییم ناکامی مواجه میشوند ! حتی اگر آموزش ترید کردن را دیده باشند !

تریدر های موفق هیچ گاه اصول ترید و اینکه چگونه ترید کنید را به شما نمیگویند ! چرا ؟ چون استراتژی و واقعیت ترید را باید درک کرد و هر کس بگوید من از شما با این دوره اموزشی تریدر میسازم دروغ گفته است .

فکر کنید من بگویم به شما حرکت در فضا رو آموزش میدهم ! تا شما به فضا نرفته و بدن شما عدم وجود جاذبه را تجربه نکند و چندین مدت آنجا نباشید نمیتوانید این حس را درک کنید حتی اگر من 500 ساعت برای شما کلاس های انلاین و غیر انلاین برگذار کنم .

اما واقعیت های این بازار را میتوانید درک کنید و چیزی را که من تجربه کرده ام را نیز پیش از آنکه مارکت به شما بگوید از من بشنوید .

این واقعیت این بازار است ، یا آن را میپذیرید یا بازار شما را تنبیه میکند و روزگان آن را به شما تفهیم میکند . توهم کندل های همیشه سبز رنگ و ماشین های لاکچری یا خانه های لوکس را در مغذ خود بپرورانید اما رسیدن به آن ها بسادگی میسر نمیشود !

موفقیت در ترید و اصول تریدر شدن
موفقیت در ترید

چگونه ترید کردن و اصول ترید یک سری قوانین پایه داره که اگر اون ها رو درک نکند نه اندیکاتور به کارتون میاد نه خط روند چرا که تمام این موارد بر مبنای این اصول ساخته شکل گرفتن و در صورت عدم آشنایی با این موارد بازنده هستید .

قصد دارم مهمترین نکاتی را که طی 2 سال فعالیت مستمر خودم در بازار رمز ارز ها که پیچیده ترین و پرنوسان ترین بازار مالی دنیاست را برای شما بیان کنم تا اصول بنیادین و پایه ترید رو بهتر درک کنیم :

آواتار مدیر
دانشنامه من

شما در بازار های مالی پلانگتون هستند و در بهترین حالت میان وعده نهنگ های بازار ، نهنگ ها همان سرمایه داران بزرگ بازار تلقی میشوند اما اگر بتوانید دست آنها را خوانده و روند حرکت را درک کنید جزیی از آنها و آن 3 درصد موفق بازار هستند ، یا باید توانایی خود را بالا ببرید که جزئئ از آنها باشید یا همیشه پول و دارایی شما در این بازار توسط آنها بلعیده خواهد شد !

این بازار بی رحم ترین ساخته بشر است و برای بلعیدن سرمایه شما نقشه میکشد ، نه خدا در این بازار دخالتی و نه دعا تاثیری دارد .

طمع و ترس شما در ترید باعث نابودی سرمایه شما میگردد .

در این بازار شماباید احساسات عاطفی خود را نابود کنید و در زمان معامله یک ربات به تمام معنا باشید نه یک انسان .

اگر استراتژی ندارید قطعا شما یک بازنده هستید .

سرمایه گذاری شما هر چقدر سنگین تر باشد تصمیمات شما را بیشتر تحت تاثیر قرار میدهد ( به عنوان مثال اگر با 20 دلار ترید کنید صبر و ترس شما کمتر است و تصمیمات بهتری میگیرید اما زمانی که سرمایه شما 10 هزار دلار باشد تصمیمات شما ممکن است تابع احساسات شما باشد .

در این بازار آموزش دیدن خوب است اما باید بدانید تا زمانی که خود شما مستقیما وارد بازی نشوید و پول شما درگیر نگردد و با شکست و پیروزی مواجه نشوید بیفایده است .

معلم واقعی شما بازار و مارکت است و دوست و رقیب شما فقط و فقط خود شما هستند .

در این بازار شما با کسی بر سر پول رقابت نمیکنید بلکه این بازی بر سر ترس و طمع شماست و اگر بتوانید ترس و طمع را کنترل کنید جزو بزرگترین تریدر ها خواهید بود .

تریدر موفق
تریدر موفق و زار های ترید

من از 7 سال قبل با بازار پر نوسان کریپتو آشنا شد ، مارکتی که نوسان آن شما را شوکه میکند و تریدر های کارکشته فارکس هم در این بازار زیان میبینند . طی این چند سال آشنایی من چند مورد بالا بخشی از اندوخته من بود تا با شما در میان بگذارم .

اگر شما با بورس ایران کار کرده اید و طمع پول بیشتری را دارید و فکر میکنید کریپتوکارنسی و بازار ارزهای دیجیتال میتواند نقطه پرواز بیشتر شما باشد شدیدا در اشتباه هستید. چرایی این موضوع رو طی مقاله ای جداگانه خدمتتون شرح میدم .

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها