جرم و مجازات سو استفاده از چک سفید امضا توسط کارفرما

گرفتن چک سفید امضاء و تهدید به اجرا گذاشتن آن جرم محسوب میگردد

دریافت چک سفید امضا از کارگر

چک سفید امضایی که از کارگران دریافت میشود میتواند موجب دردسر و حبس برای کارفرما از یک تا 3 سال گردد و از آنجایی که  معمولا کارفرما ها از این چک های سفید امضا به عنوان اهرم فشار برای عدم شکایایت استفاده میکنند .

اگر کارگری روش قانونی را بلد باشد براحتی با ضبط صدا و تصویر کارفرما در هنگام سو استفاده از این چک برای ندادن حق او و سلب شکایت کارگر میتواند کارفرما را محکوم به حبس کند .

با توجه به اینکه عرف شرکت هااگر کارگری روش قانونی را بلد باشد براحتی با ضبط صدا و تصویر کارفرما در هنگام سو استفاده از این چک برای ندادن حق او و سلب شکایت کارگر میتواند کارفرما را محکوم به حبس کند.

و موسسات به این شکل هست که کارفرمایان از پرسنل خودشون چک سفید امضا میگیرند این نکته را مدیران باید در ذهن داشته باشند که اگر برخلاف مفاد قرارداد کار و تعهدات حسن انجام کار بدون اینکه کارفرما دلیل موجهی داشته باشه و بخواد اون چک سفید امضا رو به اجرا بگذارد با توجه به ماده 673 قانون مجازات اسلامی که تصریح کرده است :

. هر کس از سفید مهر یا سفید امضایی که به او سپرده شده است یا به هر طریق به دست‌آورده سوء‌استفاده نماید به یک تا سه سال حبس‌ محکوم خواهد شد.

چک سفید امضا برای کار
  • وحید حاجی زاده کارشناس روابط کار و کارفرما در ویدئو بالا توضیحات تکمیلی را ارائه میکند .

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 1 نظر

4 1
جرم و مجازات سو استفاده از چک سفید امضا توسط کارفرما
کوتاه کننده لینک
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.