پیگیری مرسولات پستی به روش پیامکی و اینترنتی (آموزش کامل)

پیگیری مرسولات پستی به صورت کاملا اینترنتی به همراه آموزش تصویری

پیگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسولات پستی شما در این زمانه کار بسیار آسانی میباشد و براحتی میتوانید با چند کلیک از طریق اینترنت و ی سامانه ا پیامکی اقدام به این کار نمایید  و از پیشرفت فناوری لذت ببرید .

بسیاری از شما از سایت های اینترنتی و یا دیگر روش ها اقدام به خرید کرده اید که آن را به واسطه پست برای شما ارسال کنند و مطمئنا برای بسته پستی شما نیز کدی 10 تا 20 رقمی تعریف شده که آن را در اختیار شما قرارداده اند تا امکان پیگیری بسته برای شما فراهم گردد .

رهگیری  و پیگیری مرسولات پستی را به دو روش اینترنتی و پیامکی را به شما آموزش میدهیم   :

پیگیری مرسولات پستی به روش اینترنتی ( شما با انجام مراحل پایین براحتی میتوانید اقدام به  پیگیری مرسوله خود کنید  ) :

در تصویر پایین کدی 20 کاراکتری مشخص شده است که بر روی بسته بندی درج میگردد اما این کد بعد از تحویل مرسوله به پست در اختیار شما قرار میگیرد ، اما اگر این کد را در اختیار ندارید میتوانید با فروشنده یا ارسالکننده تماس بگیرید تا کد را در اختیار شما قرار دهد البته اگر از سایت های اینترنتی خرید کرده باشید معمولا این کد برای شما پیامک شده و یا به ایمیل مندرج درسایت و پنل کاربری ارسال میشود .

 

 

بسته پستی شما

 

در هر صورت شما بعد از دریافت کد رهگیری ( شناسه پستی ) مربوطه ، به سایت اینترنتی (  newtracking.post.ir )  مراجعه میکنید و طبق تصویر پایین در بخش مربوطه اقدام به درج شناسه پستی یا همان کد پیگیری خود مینمایید  و سپس اینتر را زده و یا بر روی علامت ذرهبین کنار تصویر کلیک میکنید.

سامانه رهگیری مرسولات
درج کد پیگیری در سامانه رهگیری مرسولات

بعد از انجام جستجو با صفحه پایین مواجه خواهید شد که توضیحاتی در مورد رهگیری مرسوله ارسالی شما داده است .

 بخش شماره 1  : مشخصات مرسوله ( اطلاعات قبول مرسوله ) این بخش مخصوص فرد فرستنده است و زمانی که بسته به دست شما برسد این بخش تکمیل میگردد و در آن اعلام میگردد مرسوله پستی در تاریخ —-  با وزن —- و هزینه —- تحویل گیرنده داده شد و امضا تحویل گیرنده که بعد از تحویل بسته توسط مامور پست دریافت میگردد در بخش کناری به نمایش در می آید .

لازم به ذکر است برای مشاهده امضا تحویل گیرنده ماموران پستی باید به دستگاه‌های PDA تجهیز شوند تا امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر شود در حال حاظر اکثر مامورات توضیع به این دستگاه مجهز شده اند  .

بخش شماره 2 :  آخرین وضعیت مرسوله که شامل تاریخ و ساعت دریافت مرسوله توسط پست از فرستنده میگردد ، همچنین این بخش شامل نقطه پستی ( محل دریافت بسته از فرستنده )  و رویداد که ذکر میکند ( بسته توسط کدامیک از عوامل پستی دریافت شده است )  میگردد .

بخش شماره 3 : در پایین صفحه دکمه زرد رنگی قرارگرفته است ( مشاهده جزییات کامل مرسوله )  که با کلیک بر روی این  ادامه صفحه برای شما بارگذاری میگردد که جزییات دقیقتری را در اختیار شما قرار میدهد .

در بخش سوم که جزییات بیشتری قابل نمایش میباشد امکان پیگیری بهتر مرسوله  فراهم شده است و طبق نقشه به شما میگوید مرسوله پستی شما از کدام منطقه عبور کرده است و در چه وضعیتی قرار دارد .

مکان دقیق مرسولات پستی
مکان دقیق مرسولات پستی

رهگیری مرسولات پستی با پیامک – sms :

سامانه پیامکی رهگیری مرسولات پستی از سال 90 راهاندازی گردیده است و اگر شما به اینترنت دسترسی ندارید بهترین راه برای برسی وضعیت مرسوله پستی شما میباشد  . ( شماره پیامک پیگیری مرسولات پستی )

برای این کار متقاضی با تایپ حرف لاتین R در ابتدای پیامک و تایپ شماره بارکد ( شناسه رهگیری ) که کدی ۱۰ تا ‌یا ۲۰ رقمی ‌است و ارسال آن به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد ( میان حرف R و کد رهگیری  نباید فاصله باشد )

 

به عنوان مثال :

R23514698542315487529

بعد از ارسال کد پیامکی مطابق تصویر زیر را دریافت خواهید کرد که که شامل تاریخ ، نقطه پستی ، رویداد و … میباشد و در صورتی که مرسوله به دست گیرنده رسیده باشد در بخش نتیجه قابل مشاهده است .

 

رهگیری پیامکی مرسولات پستی
رهگیری پیامکی مرسولات پستی
پیش از سال 1390 ‌این ارسال‌کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند اما در حال حاظر  با استفاده از سامانه پیامکی 2000441 هر دو طرف ارسال کننده و دریافت کننده میتوانند از وضعیت مرسولات ارسالی خود توسط پست مطلع گردند .

 

منبع پست
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها