هوش مصنوعی محتوای توهین آمیز اینستاگرام را حذف میکند

هوش مصنوعی اینستاگرام

محتوای نامناسب و توهین آمیز اینستاگرام به صورت خودکار و هوشمندانه حذف می شود!

اینستاگرام به منظور جلوگیری از انتشار محتوای نامناسب، توهین آمیز، خشونت آمیز و… در پلتفرم خود، اعلام کرده است که از فناوری های نوین مثل یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی بهره برده است تا بتواند به صورت خودکار و هوشمندانه، تصاویر و نظراتی که محتوای نامناسب و مغایر قوانین اینستاگرام است، تشخیص دهد و در صورت لزوم آن ها را حذف کند.

پیشتر این نوع از هوش مصنوعی در پلتفرم هایی  همچون فیسبوک و تیوتر هم اجرایی شده بود اما تاثیر 100 درصدی نداشته است  .

اما اینبار اینستاگرام که زیر مجموعه ای از شرکت فیسبوک نیز محسوب میشود بشدت به سمت این موضوع گام برداشته است و مدیران این بخش از تکامل آن تا سال های آینده به حد باور نکردنی سخن به میان آورده اند .

اینستاگرام
اینستاگرام

در حال حاظر تصاویری که دارای حالاتی همچون زورگویی ، کودک آزاری ، حیوان آزاری و مسائل جنسی شدید هستند در زمره قابلیت  شناسایی و حذف این هوشمند سازی در اینستاگرام قرار گرفته اند .

 

جالب است بدانید :

 سال گذشته ربات های هوشمند  فیسبوک که توانایی پاسخ گویی به سوالات و امکان مذاکره را داشتند به صورت خیلی عجیب و اتفاقی زبانی برای صحبت میان خودشان ابداع کردند که از یکسو باعث ایجاد ترس و از سوی دیگر باعث به وجد آمدن کارشناسان گردید .

کارشناسان این دو ربات را با نام های آلیس و باب ساخته بودند که بعد از چند روز متوجه مکالمه مخفی و دارای ساختار زبانی متفاوت میان این دو ربات شدند که این از تکامل هوش مصنوعی و رشد درست آن حکایت دارد اما از طرفی امکان حذف بشر در صورت گسترش حیطه هوش مصنوعی را هم به ارمغان می آورد .

استیون هاوکینگ پیش از مرگ خود به هوشمند سازی های رایانه ای و ایجاد هوش مصنوعی چندان خوش بین نبود و آن را سرچشمه نابودی بشر توصیف کرده بود .

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 0 نظر

هوش مصنوعی محتوای توهین آمیز اینستاگرام را حذف میکند
0 0
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.