نصب افزونه های زیاد باعث مرگ تدریجی یک وبسایت میشود

PLugin - پلاگین

 نصب افزونه های زیاد = مرگ تدریجی یک وبسایت

سوال بسیاری از کاربران وردپرس ، جمولا و دیگر سیستم های مدیریت محتوا در قالب پایین بشدت تکرار میشود اما پاسخ این سوال چیست ؟

کاربران :(( آیا نصب افزونه های زیاد روی سرعت سایت  تاثیر گذار است؟ ))

اگر بخواهیم شما را بهتر با این مقوله آشنا کنیم باید بگوییم اگر سیستم های مدیریت محتوا را بدن انسان در نظر بگیریم و افزونه ها را لباس مسلما با افزایش پوشش و تعدد لباس های شما توانایی حرکتی و سرعت شما دچار اختلال میگردد پس در وردپرس ، جمولا و … نیز این مثال صدق میکند مگر اینکه افزونه ها بدرستی کد نویسی شده باشند .

مطمئنا افزونه های رایگان وردپرس برای شما بسیار کاربردی بوده اما بایست دقت کنید هر چیز رایگانی در  دنیای امروزی مساویست با کاهش دقت و کیفیت مطلوب آن ، پس ابتداء سعی کنید از افزونه های رایگان استفاده نکنید . البته خاطر نشان کنم هر افزونه رایگانی هم بد نیست اما به شما اطمینان خاطر میدهم افزونه های پولی که دستکاری شده و به صورت رایگان در سطح اینترنت عرضه میشود بشدت مخرب بوده و استفاده از آن توصیه نمیشود .

اما اگر شما هم علاقه دارید که تعداد زیادی افزونه های رایگان روی سایتتان نصب کنید بزودی وبسایتتان را دچار مرگ تدریجی خواهید کرد . حتی اگر از افزونه های غیر رایگان نیز استفاده کنید با مشکل مواجه میشوید .

 

PLugin - پلاگین - افزونه
PLugin – پلاگین – افزونه
 جالب است بدانید موفقیت در وب  به امکانات یک سایت ارتباط ندارد . و امکانات شما تنها 30 درصد در موفقیت شما تاثیر گذار میباشد .  شما باید روی محصولات ( کالا – محتوا و … ) و سئو سایت کار کنید . بسیاری از کاربران هر روز هر افزونه ای که جالب باشد روی سایت نصب می کنند و باز هم مرگ تدریجی وبسایت .
 بطور معمول نصب افزونه ها بیش از 20 عدد باید با دقت خاصی پیش برود. در واقع پس از این تعداد باید ضروری ترین ها حضور داشته باشند.  هرچه افزونه نصب می کنید باید به هاست قوی تری فکر کنید که این مساوی است با افزایش هزینه برای شما بدون در دست داشتن کاربران مناسب و دور شدن از مقوله درآمد زایی از وبسایت شما .
نکته مهم تر اینکه نصب بسیاری از افزونه ها باعث ایجاد جداول همیشگی در دیتابیس می شوند و باعث کاهش بهره وری سایت شما می گردند . با کاهش سرعت وبسایت شما کاربران برای مشاهده سایت با کاهش سرعت لود مواجه میشوند و این یعنی بالا رفتن نرخ پرش کاربر و دیده نشدن مطالب شما .

 

پس به این نتیجه میرسیم که :

 

نصب افزونه های زیاد روی سرعت سایت  تاثیر گذار میباشد و سرعت لود سایت در دیده شدن شما توسط گوگل بشدت اهمیت دارد .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها