مجوز خرید تجهیزات آمریکایی برای هواوی صادر شد

خبر تحریم هواوی توسط دولت آمریکا و گوگل، با واکنش و سروصدای زیادی در اینترنت همراه بود. اما اخبار جدید حاکی از این است که رهبران آمریکا و چین به توافقاتی رسیده اند که به هواوی اجازه می دهد محصولات تامین کنندگان آمریکایی از جمله گوگل را خریداری کند.

 

ترامپ در کنفرانس خبری ویژه ای که در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن ترتیب داده شده بود اعلام کرد:

توافق ترامپ و چین
توافق ترامپ و چین

به این ترتیب شرکت های آمریکایی میتوانند اقلام و تجهیزات تولیدی شان را به هواوی بفروشند. البته من در مورد تجهیزاتی صحبت میکنم که خطر بزرگی را برای امنیت آمریکا ایجاد نمی کنند.

وزارت بازرگانی آمریکا ماه گذشته هواوی را به فهرست سیاه خود اضافه کرد و در نتیجه هرگونه خرید تجهیزات و مراوده مالی آن با شرکت های آمریکایی را ممنوع اعلام کرد. با این حال طبق آنچه در خبر ها خواندید بسیاری شرکت ها از جمله میکرون توانستند این تحریم ها را دور بزنند. روز گذشته ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ با شی ژینپینگ در اوزاکا دیدار کرد و توافق نمود که جنگ تجاری میان آمریکا و چین را برای مدتی متوقف کند.
ترامپ در ادامه گفت که هواوی بخشی از موضوع صحبت های او با رهبر چین بوده است.

ما همچنان به فروش این تجهیزات ادامه می دهیم. اینها محصولاتی هستند که شرکت های آمریکایی می سازند. مساله اما خیلی پیچیده است. من موافقت کردم که به آنها اجازه دهم همچنان محصولاتشان را به چین بفروشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها