ماینینگ در خانه ( چه دستگاه مانینری برای خانه بخریم )

صدای دستگاهماینیگ و هزینه برق مصرفی این دستگاه ها در ماه چقدر میباشد

حذف صدای دستگاه ماینینگ

ماینینگ صنعت نوظهوریست که به تازگی در ایران شکل گرفته است و تب داغی دارد اما آیا مانینگ و استخراج بیت کوین با دستگاه های ماینیگ در خانه کار درست و شدنی است ؟

اگر به فکر خرید دستگاه ماینینگ برای کار در خانه هستید ابتدا باید فکری برای صدای این دستگاه ها کنید چرا که هر دستگاه ماینینگی که شما خریداری میکنید حدود 70 تا 85 دسیبل صدا تولید میکند .

به عنوان مثال اگر شما 3 عدد دستگاه ماینر s9j که  در حال حاظر و در زمان نوشتن این مقاله قیمتی معادل 11 میلیون دارد تهیه کنید و قصد قرار دادن آن را در منزل خود داشته باشید ، بهتر است قبل از خرید این دستگاه  5 جاروبرقی 1600 وات را به صورت همزمان روشن کنید تا متوجه میزان صدای دستگاه های استخراج بیت کوین بشوید .

این دستگاه ها از دو فن 6000 دور استفاده میکنند تا بتوانند دمای 130 درجه ای داخا دستگاه را به 70 درجه کاهش دهند به همین علت اکثر اوقات با 90 تا 100 درصد توان خود کار میکنند و صدای بالایی را تولید میکنند  . از آنجایی که این دستگاه ها باید 24 ساعته و بدون وقفه کار کنند تحمل چنین صدایی و زندگی کردن با این صدای ناخوش آیند برای خانواده شما بسیار آزاردهنده خواهد بود و بعد از چند روز هم شما را از خانه بیرون میکنند هم دستگه ها را با شما روانه طبیعت میکنند  🙂

اما با این حال میتوانید با ساخت باکس های عایق صدا این میزان را تا 50 درصد کاهش دهید این باکس ها معمولا از جنس ام دی اف ساخته میشوند و در داخل آنها شانه تخم مرغ و یا فوم نصب میگردد تا صدای خروجی تقلیل پیدا کند هر چند بیشتر صدا از طریق فن خارج میشود و شما باید صدای خروجی از فن را با شکست مواجه کنید و خود بدنه دستگاه صدای بالایی را نمیتواند تولید کند از همین جهت اکثر دوستانی که اقدام به ساخت باکس کاهش صدای دستگاه ماینینگ میکنند با مشکل مواجه میشوند و حذف صدای ماینر برای آنها با کابوس بدل میگردد اگر قصد تولید باکس را دارید حتما به بخش ورود و خروج هوا توجه کنید نه به بدنه دستگاه .

چگونه صدای دستگاه ماینینگ را حذف کنیم :

برای روشن شدن درست موضوع به ساختار صدا خفه کن اسلحه توجه کنید هیچ صدا خفه کنید بدنه اسلحه را پوشش نمیدهد بلکه محل خروج گلوله را پوشش میدهد و باعث تقلیل صدا تا 80 درصد میگردد از همین جهت شما نیز باید بخش  خروج و ورود هوا را به گونه ای طراحی کنید که صدا شکسته شده و کاهش پیدا کند .

نکته : به هیچ عنوان روشی را استفاده نکنید که حجم ورود و خروج هوا کاهش پیدا کند در صورت کاهش میزان ورود و خروج هوا مطمئن باشید در کوتاه مدت به هشبرد ها دستگاه به علت افزایش دما آسیب میرسانید . 

اما روش دیگری نیز برای کاهش و صدای دستگاه های ماینینگ وجود دارد و آن هم استفاده از روغن مینرال و سپس انتقال روغن به واسطه لوله به رادیاتور خنک کننده که  دارای فن میباشد .

این روند روغن در گردش دستگاه را خنک میکند ، اما باید به این نکته توجه کنید این کار ساده نیست و کوچکترین اشتباهی باعث سوختن قطعات و همچنین آتشسوزی میگردد . ویدئو های آموزشی زیادی در سطح یاینترنت برای این کا وجود دارد اما در هیچ کدام جزییات اصلی ذکر نگردیده است .

برای این کار دقت بالا و هزینه ای فراتر  از ساخت باکس لازم است که برای انجام آن هرچقدر هزینه خرید دستگاه داده باشید باید نصف آن مقدار را جهت ساخت و راه اندازی این سیستم کنید .

روغن خنک کننده ماینر نیز دارای کیفیت های متفاوتی است که در خرید آن نیز بایست احتیاط کرد ما بشخصه این کار را پیشنهاد نمیکنیم زیرا در صورت ایجاد مشکل شرکت سازنده  گارانتی را لغو میکند .

خنک کردن ماینر با روغن مینرال
خنک کردن ماینر با روغن مینرال

تا اینجای کار از صدای دستگاه گفتیم حال به میزان مصرف برق این دستگاه ها میپردازیم ، هر دستگاه ماینر بین 5 تا 12 آمپر برق به صورت مداوم استفاده میکند , و میزان ولتاژ مورد نیاز این دستگاه ها نیز از 1200 تا 3000 وات متغیر میباشد .

باز هم پر مصرف ترین نوع دستگاه ماینر و شاید بگویم مقرون به صرفه ترین دستگاه ماینر در ایران را مثال میزنیم که s9j نام دارد این دستگاه 14.5 و یا 14 تراهش قدرت داشته و آمپر مصرفی آن 5 تا 6 و ولتاژ کاری آن نیز 1350 وات است که در صورت اورکلاک تا 1550 وات افزایش پیدا میکند  ، برق این دستگاه در طول یک ماه برای شما حدود 200 هزارتومان آب میخورد که اگر در محیط صنعتی باشد این مبلغ به نصف و در صورتی که در محیط کشاوزی دستگاه خود را مستقر کرده باشید این مبلغ یک دهم محاسبه میگردد .

نتیجه گیری کلی اینکه اگر جای مناسبی برای این کار ندارید سعی کنید ابتدا جای مناسبی پیدا کرده تا با مشکل مواجه نگردید تعداد افرادی که این دستگاه را خریداری میکنند و بعد پشیمان میشوند کم نیستند باید بدانید به محض روشن کردن دستگاه ارزش آن کاهش پیدا میکند و بسختی قادر به فروش آن با قیمتی مناسب هستید تا ضرری شامل حال شما نگردد .

اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش پایین همین پست ( کامنت ) پیام خود را ارسال کنید تا در اولین فرصت پاسخ داده شود . 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.