صعود قیمت خودرو (شهریور 99)

صعود قیمت خودرو

با وجود برگزاری 9 مرحله قرعه‌کشی از سوی خودروسازان برای محصولات خود و وعده مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر آرامش بازار پس از اجرای این طرح (قرعه‌کشی)، خبر از صعود قیمت خودرو در بازار میرسد.

با وجود برگزاری 9 مرحله قرعه کشی، قیمت خودرو همچنان صعودی است

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد قیمت‌ها کف بازار و برای ارزان‌ترین خودروهای موجود در بازار همچنان بالاست و هر دستگاه پراید در حال حاضر در اولین هفته شهریورماه به قیمت 91 تا 93 میلیون تومان معامله می‌شود. این صعود قیمت خودرو در حالی رخ داده که بازار خودرو در رکودی نسبی فرو رفته و آغاز ماه محرم نیز بر سنگینی آن افزوده است.

قیمت خودروهای داخلی طی این هفته برای چندمین بار در سال جاری، بالا رفته، با این حال خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد. به‌عبارت بهتر، در عین حال که سایه رکود بر سر بازار خودرو سنگینی می‌کند و خرید و فروش زیادی صورت نمی‌گیرد و طبعا قیمت‌ها باید پایین آمده یا حداقل به ثبات برسند، عکس این اتفاق رخ داده و منحنی قیمت صعودی شده است.

این در حالی است که مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان قصد داشتند به‌ واسطه انجام قرعه‌کشی در بین ثبت‌نام‌کنندگان خودرو، بازار را از التهاب به آرامش برسانند.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها