سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری سامسونگ در بخش‌ هوش مصنوعی

با توجه به گزارشی که اخیرا توسط CNBC منتشر شد، به نظر می‌رسد سامسونگ به دنبال سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در بخش تحقیقات خود است تا در طول سه سال آینده فناوری‌های نوین مانند هوش مصنوعی را توسعه دهد. این سرمایه گذاری تنها بخشی از برنامه‌ی کلان کره‌ای‌ها برای سرمایه گذاری عمده در بخش تحقیقات است.

مبلغ ۲۰ میلیارد دلار ذکر شده در چند حوزه‌ی جدید از فناوری‌های روز سرمایه گذاری خواهد شد، مانند پشتیبانی از ساخت قطعات خودرو‌های هوشمند آینده، صنعت مواد دارویی، هوش مصنوعی، ارتباطات 5G و … که طبق ادعای این شرکت موجب ایجاد ۴۰ هزار شغل در سه سال آینده خواهد شد که تنها ۱۰۰۰ شغل در مراکز هوش مصنوعی سامسونگ در سراسر دنیا ایجاد می‌کند.

این گزارش پس از ارايه‌ی میزان درآمدهای سامسونگ در هفته‌ی گذشته منتشر شد. نرخ افزایش درآمد این شرکت در طول یک‌ سال گذشته شیب آرامی داشته است؛ چیزی در حدود ۴ درصد. طبق گفته‌ی این کمپانی، دلیل این عدم رشد مناسب درآمد به دلیل فروش کمتر از حد متوسط گوشی‌های هوشمند بود که از فروش گلکسی اس ۹ با عنوان «کند» یاد کرده است و به همین دلیل گلکسی نوت ۹ را در این هفته معرفی خواهد کرد.

سامسونگ به دلیل تولید چیپست‌های کوالکام در چند سال گذشته همیشه از اولین مشتری‌‌های چیپ‌های اسنپ دراگون بوده و احتمالا در سال‌های آتی نیز جزو اولین استفاده کنندگان تراشه‌های 5G این شرکت در گوشی‌های هوشمندش باشد. از سوی دیگر، هوش مصنوعی که اخیرا با معرفی چیپست‌ اگزینوس ۹۸۱۰ به دنیای گوشی‌های هوشمند کره‌ای‌ها ورود کرده، می‌تواند در سایر محصولات این شرکت مانند تبلت‌ها، اسپیکر هوشمند، تلویزیون و یا سایر لوازم خانگی استفاده شود. با فراگیرتر شدن اتومبیل‌های خودران و اتومبیل‌های متصل، نیاز به نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز برای آن‌ها بیش از هر زمان حس خواهد شد و اگر سامسونگ بتواند در این بازار موفق حاضر شود، به سود سرشاری دست پیدا خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها