زمان و شرایط دریافت وام دانشجویی برای خرید موبایل و لپ تاپ

در آستانه شروع سال تحصیلی 1400-1399 ، زمزمه هایی در مورد ارائه وام به دانشجویان برای تهیه موبایل و لپ تاپ جهت تسهیل در استفاده آموزش‌های الکترونیکی شنیده می شد. در ادامه به جزییات و صحت این اخبار پرداخته ایم. با آیومگ همراه باشید.

ناصر مطیعی (رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) گفت: برنامه ریزی صندوق رفاه دانشجویان برای ثبت نام وام‌های دانشجویی از نیمه مهرماه است. با این حال زمان بندی ثبت نام وام‌ها به دانشجویان اعلام می‌شود.

ناصر مطیعی (رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)

رییس صندوق رفاه دانشجویان با یادآوری اینکه ۲۲ نوع وام این صندوق به پنج گروه وام تحصیلی، شهریه، ضروری، مسکن و ویژه دانشجویان دکتری تقسیم شده است، تاکید کرد: در این تقسیم بندی هیچ کدام از ۲۲ وام‌های گذشته حذف نشده است بلکه این وام‌ها با دسته بندی منظم تری به دانشجویان تخصیص می‌یابد.


صندوق رفاه دانشجویان وام خرید لپ تاپ ندارد!

رییس صندوق رفاه دانشجویان همچنین درباره کمک هزینه خرید لپ تاپ برای آموزش‌های الکترونیکی دانشجویان در بحران کرونا، تاکید کرد: صندوق رفاه دانشجویان وام خرید لپ تاپ ندارد و در این زمینه هم هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است. وام ضروری که در یکی از عناوین پنجگانه وام‌های صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد، برای این امر اختصاص یافته است؛ دانشجویان در صورت نیاز به خرید لپ تاپ می‌توانند از این وام بهره ببرند.

وام دانشجویی برای خرید لپ تاپ

مطیعی خاطرنشان کرد: وام تحصیلی سال گذشته ۶۰۰ هزار تومان بود که در بازنگری‌های صورت گرفته مبلغ آن به یک و نیم تا ۲ میلیون تومان و وام ضروری از یک میلیون به ۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با بیان اینکه همه دانشجویان متقاضی می‌توانند از انواع وام‌ها در سال تحصیلی جدید استفاده کنند، گفت: اولویت با برطرف کردن نیاز‌های دانشجویان ورودی قدیم است و برای دانشجویان ورودی جدید در زمان مشخصی تصمیم گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان رشته‌های هنر، دامپزشکی یا مهندسی که به ابزار‌هایی برای تحصیل خود نیازمند هستند، از این وام ضروری استفاده می‌کنند.

مطیعی گفت: صندوق رفاه دانشجویان توانایی پرداخت مبلغ لپ تاپ را به دانشجویان ندارد، اما وام ضروری به دانشجویان متقاضی برای خرید این ملزومات اختصاص می‌یابد. یک سهمیه وام در کل برای هر دانشگاه تعیین می‌کنیم و ممیزی اولویت بندی این وام ها، معاون دانشجویی هر دانشگاه است.

مشاور وزیر علوم درباره اولویت دانشجویان مقاطع مختلف در خصوص پرداخت وام دانشجویی، اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان در این مورد هیچ اولویت بندی ندارد، اما ممکن است دانشگاهی دانشجوی دکتری خود را در ارائه وام به دیگر دانشجویان اولویت بدهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها