رونمایی از نسل جدید ساندرو ، ساندرو استپ وی و لوگان

شرکت داچیا به طور رسمی از نسل سوم داچیا ساندرو (رنو ساندرو در ایران) پرده برداری کرد. این خودرو در سه مدل مختلف با نام های ساندرو، ساندرو استپ وی و لوگان به بازار عرضه خواهد شد و معارفه کامل آن در تاریخ 29 سپتامبر (28 شهریور) صورت خواهد گرفت.

مردم ایران، ساندرو را به‌عنوان نسخه‌ای فیس‌لیفت شده از رنو لوگان (تندر ۹۰) می‌شناسند؛ درحالی‌که این محصول، امروزه مستقل از تولیدات رسمی شرکت رنو در کشور رومانی تولید می‌شود. نسل اول ساندرو که سال ۲۰۰۷ معرفی شد، همان خودرویی است که به ایران رسید و حالا در نسخه دنده‌خودکار، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. ساندرو نسل دوم هم پس از معرفی اولیه در سال ۲۰۱۱، بارها فیس‌لیفت شد؛ اما هرگز در کشورمان حضور نداشت.

ساندرو با نسل دوم، به خودرویی بسیار پرفروش در سراسر اروپا و بخش‌هایی از آسیا و امریکا جنوبی تبدیل شد. این محصول، علاوه‌بر خط تولید اصلی در رومانی، کارخانه‌هایی در روسیه، برزیل، کلمبیا، مراکش و الجزایر دارد. علاوه‌بر تنوع بدنه و پیشرانه، ساندرو با مدل‌های متفاوت از نظر مصرف سوخت بنزین، گازوئیل، CNG و LPG نیز تولید می‌شود.


نسل سوم ساندرو

نسل سوم ساندرو، سال آینده عرضه خواهد شد. از معدود تصاویر منتشرشده می‌توان فهمید، نه‌تنها چهره این خودرو بسیار مدرن و جذاب خواهد بود؛ بلکه با حفظ قیمت یک محصول اقتصادی، مشتریان بیشتری در کشورهای متمول خواهد داشت. اطلاعات تکمیلی از جزئیات فنی ساندرو ۲۰۲۱، طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.


هر آنچه از نسل سوم ساندرو میدانیم

نسل سوم ساندرو از زبان طراحی کاملا جدید برخوردار است تا دیگر جای انتقاد و بحثی در زمینه طراحی ضعیف و غیرمدرن این دست از محصولات اقتصادی باقی نگذارد.

نسل سوم ساندرو

به طور مثال در نسل سوم ساندرو از چراغ‌های LED به شکل حرف Y در چراغ جلو و عقب استفاده شده است.

در مقام مقایسه با نسل قبل، ساندرو 2021 از شیشه جلو با زاویه بیشتر برخوردار است و همچنین ارتفاع سقف به طور محسوسی کاهش پیدا کرده است. با این وجود مرکز ثقل خودرو کاهش پیدا نکرده است و مشابه نسل قبلی آن است با این وجود حس سواری با ارتفاع پایین تر را به سرنشینان خواهد داد.

ساندرو استپ وی نیز به عنوان یک خودروی کراس اوور از سپر و زه اختصاصی و همینطور چرخ‌های بزرگ‌تر بهره می‌برد و مجهز به ریل سقفی نیز شده است.

نسل سوم ساندرو

مدل سدان نیز با نام داچیا لوگان عرضه خواهد شد که از ویژگی‌های نسل جدید بهره می‌برد. در داخل اتاق نیز ساندرو از صفحه نمایش لمسی و فرمان مجهز به دکمه های کاربردی و اختصاصی سود خواهد برد.

اما بزرگ ترین تغییر را باید در بخش پلت فرم نسل جدید داچیا ساندرو دانست که این بار از پلت فرم ماژولار شرکت رنو با نام CMF-B بهره می‌برد. رنو در حال حاضر از این پلت فرم در مدل های کلیو و کپچر نیز استفاده می‌کند.

نسل سوم ساندرو

این پلت فرم امکان عرضه مدل تمام الکتریکی را نیز علاوه بر مدل‌های بنزین سوز و دیزلی خواهد داد. در حال حاضر اطلاعات مشخصی از بخش فنی داچیا ساندرو منتشر نشده است اما احتمال می‌رود که قوای محرکه نسل قبلی با تغییرات جزئی به این نسل نیز راه پیدا کند.

نسل سوم ساندرو

نسل دوم داچیا ساندرو از سال 2012 بر روی خط تولید قرار دارد. پیش از این قرار بود تا این محصول اقتصادی بعد از عرضه نسل اول داچیا ساندرو در کشور ما نیز عرضه شود تا به نوعی سهم رنو از بازار خودروی کشور ما را تضمین کند اما با بازگشت تحریم ها این بار رنو تصمیم به ترک دائم از بازار ایران گرفت و پای نسل دوم ساندرو به بازار ما باز نشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها