اجرای طرح رجیستری برای مودم‌ها و مسیریاب‌ها

رجیستری مودم و روتر
طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند حدود یک سال پیش با هدف سامان‌دهی به بازار موبایل، مقابله با پدیده‌ی قاچاق گوشی‌های هوشمند و حصول اطمینان از بی‌ضرر بودن تمام محصولات وارادتی از حیث میزان تشعشعات با انجام آزمایش‌های SAR آغاز شد.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به پایان رسید، گفت :

مرحله بعدی برای مودم‌ها و مسیریاب ها انجام می‌شود.

پس از گذشت یک سال از کلید خوردن طرح رجیستری، حمیدرضا دهقانی‌نیا، معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اتمام‌ پروسه‌ی رجیستری گوشی‌های هوشمند، می‌گوید که مرحله‌ی بعدی طرح رجیستری مربوط به مودم‌ها و روترها خواهد بود. دهقانی‌نیا در خصوص روند طرح رجیستری چنین گفت:

رجیستری موبایل تمام شد ؛ اما برای مودم‌ها ، دانگل‌ها ( مودم‌های کوچک ) و روترها ( مسیریاب‌ها ) در حال هماهنگی است که به‌زودی اجرا می‌شود.

دهقانی‌نیا با اشاره به وارداتی‌بودن بخش عمده‌ای از مودم‌ها و روترها، مدعی شد که با اجرای طرح رجیستری، قاچاق چنین کالا‌هایی نیز از بین خواهد رفت.

او در پایان تأکید کرد که با اجرای طرح رجیستری ، قاچاق گوشی‌های موبایل نیز به پایان رسیده است.

رجیستری مودم و روتر
رجیستری مودم و روتر

اجرای طرح رجیستری برای تلفن های همراه فراز های بسیاری داشت و سالیان درازی بود که قرار بر اجرای آن بود اما هیچ گاه اجرا نشد تا اینکه جوانی به نام آذری جهرمی وزیر ارتباطات شد که سر رشته امور را با ذهنی باز و نه خسته همچون مدیران کهنسال قبلی در دست گرفت و اقدامات زیادی کرد .

از جمله اقدامات این وزیر که به شدت قاچاق گوشی را به صفر نزدیک کرد همین طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه بود که به خوبی انجام گرفت و در حال حاظر شاهد اجرای این طرح در قالب ریجستری مودم‌ها و مسیریاب ها  هستیم .

منبع خبرگزاری فارس
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها