رابط کاربری EMUI 11 هواوی با ویژگی های جدید معرفی شد

HUAWEI-EMUI-11

ساعاتی قبل هواوی علاوه بر نسخه دوم سیستم عامل هارمونی از جدیدترین نسخه رابط کاربری گوشی‌های خود به نام EMUI 11 رونمایی کرد. برخلاف روند همیشگی، رابط کاربری EMUI 11 هواوی مبتنی بر اندروید ۱۱ نیست و از اندروید ۱۰ بهره می‌برد.

رابط کاربری EMUI 11 هواوی
رابط کاربری هواوی

هواوی در مراسم امروز کنفرانس توسعه‌دهندگان خود تمرکز بیشتری روی سیستم عامل جدید خود یعنی هارمونی داشت، اما در متن این مراسم از EMUI 11 هم پرده برداشت. هواوی برای رابط کاربری جدید خود بر سه بخش ظاهر، حریم خصوصی و امنیت و ویژگی‌های مربوط به هوش مصنوعی تمرکز کرده است.

هوآوی توانسته برخی از تنظیمات اندروید ۱۱ را به نسخه جدید رابط کاربری خود اضافه کند.

در EMUI 11 شاهد اضافه شدن قابلیت های زیر هستیم:

  • شخصی‌سازی نمایشگر همیشه روشن
  • تغییرات ظاهری
  • بهبود یکپارچگی اکوسیستم
  • حریم خصوصی و امنیت

در قسمت نمایشگر رابط کاربری هواوی اگر از طرح‌های آماده رضایت ندارید می‌توانید با استفاده از تصاویر موردنظر یا GIF طرح‌های مطابق سلیقه خود را برای نمایشگر همیشه روشن آماده کنید. در نسخه جدید رابط کاربری هواوی، کاربران می‌توانند این مشخصه را شخصی‌سازی کنند.

 مهم‌ترین تغییر رابط کاربری EMUI 11

مهم‌ترین تغییر رابط کاربری EMUI 11 مشخصه‌ای به نام Smart Multi-Window است که تا حد قابل توجهی کارایی مربوط به چندوظیفگی را افزایش می‌دهد. با این قابلیت کاربر می‌تواند اندازه نرم افزارهای شناور را تغییر دهد و آن‌ها را در داک کناری بگذارد تا همواره به این پنجره‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشد.

Smart Multi-Window هواوی
Smart Multi-Window هواوی

اما بطورکلی اینبار هواوی رابط کاربری را خیلی دستخوش تغییرات نکرده است و عمدتا بر روی انیمیشن‌ها و بهبودهای کاربردی تمرکز کرده است.

انیمیشن‌های جدید EMUI 11 نسبت به گذشته جذاب‌تر شده‌اند و بهتر می‌توانند از رفرش ریت بالای نمایشگر بهره ببرند.

تاریخ انتشار EMUI 11

هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار رابط کاربری EMUI 11 اعلام نشده است ولی مشخص شده است که نسل جدید پرچمداران هواوی همراه با رابط کاربری جدید عرضه میشوند. احتمالا در ماه‌های آینده تغییرات ظاهری و باطنی بیشتری همراه با این رابط کاربری جدید هواوی منتشر شود، چون نسخه AOSP اندروید ۱۱ از همین حالا در دسترس قرار گرفته و هوآوی می‌تواند با کمک آن سریع‌ترین به‌روزرسانی‌ها را به دست کاربران خود برساند.

هواوی
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها