درآمد خالص توسعه دهندگان اپلیکیشن بازار در سال 97 به 258 میلیارد رسید

اپلیکیشن بازار با درآمدی باور نکردنی و مطمئنن روبهرشد در سال آتی رکورد خواهد زد

اولین داده‌ای که در گزارش کافه‌بازار می‌خوانیم، عبور تعداد نصب اپلیکیشن این شرکت از مرز ۴۰ میلیون را نشان می‌دهد و این در حالست که میزان درآمد خالص این مجموعه در سال 97 به بیش از 200 میلیارد تومان رسیده است .

🔺️توییت وزیر ارتباطات و فناوری از گزارش سال کافه‌بازار نیز حکایت از پیشرفت چشم گیر این اپلیکیشن و همچنین اپلیکیشن های معرفی شده در این استارت آپ قدرتمند را دارد  :

🔹️تبریک بزرگ به جوانان استارت‌آپی ایران
🔹️امروز ۲۸ اردیبهشت ۹۸، از نظر تعداد نصب فعال، مسیریابهای ایرانیِ نشان و بلد در رقابتی سالم و سنگین، رقبای قَدَرِ خارجی را پشت سر گذاشتند. سپهر و دال و وی هم رشد خوبی داشته‌اند. بیش‌باد!

تعداد برنامه‌های موجود در مارکت کافه‌بازار به رکورد ۱۳۲ هزار برنامه رسیده و ۳۱ هزاربازی نیز در این مارکت عرضه می‌شود. ۲۲ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌‌های خود را در کافه‌بازار عرضه می‌کنند که نشان‌دهنده‌ی ظرفیت فراوان اکوسیستم اندرویدی برای اشتغال‌زایی است.

 

اپلیکیشن بازار با درآمدی باور نکردنی و مطمئنن روبهرشد در سال آتی رکورد خواهد زد

امار روبه رشد کاربران :

 

آمار ۴۰ میلیونی نصب فعال کافه‌بازار حاصل روند صعودی این سرویس در سال‌های گذشته بوده است. آن‌ها در سال ۱۳۹۵ آمار ۲۸ میلیون نصب را اعلام کردند و در سال ۱۳۹۸ هم به آمار بیش از ۴۰ میلیون نصب فعال رسیدند.

از میان این تعداد نصب فعال، قطعا تعدادی از آن‌ها تراکنش‌هایی مالی برای خرید برنامه یا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای دارند که درنهایت، به درآمدزایی خود کافه‌بازار و توسعه‌دهندگان منجر می‌شود. در آمار سال ۱۳۹۷، رشد تراکنش‌ها ادامه داشت و آمار نهایی به ۱۵ میلیون تراکنش رسید.

توسعه‌دهندگان بخش مهمی از اکوسیستم سیستم‌عامل‌ها را تشکیل می‌دهند. در ایران افراد زیادی با افزایش محبوبیت گوشی‌های هوشمند به توسعه‌ی اپلیکیشن برای این دستگاه‌ها در سیستم‌عامل‌های گوناگون علاقه‌مند شدند. همان‌طورکه گفته شد، اکنون ۲۲ هزار توسعه‌دهنده محصولات خود را در کافه‌بازار عرضه می‌کنند. درآمد آن‌ها که عموما از راه فروش اپلیکیشن یا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای است، سال گذشته به ۲۵۸ میلیارد تومان رسید که رشد ۸۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

برنامه‌ها این اپلیکیشن نیز پیشرفت شگرفی را در بر داشته است :

همان‌طورکه گفته شد، کافه‌بازار امروز میزبان ۱۳۲ هزار برنامه‌ی اندرویدی است. از میان دسته‌بندی‌های موجود، امور مالی با ۴۳ درصد بیشترین رشد را به‌‌نام خود ثبت کرد.

افزایش تمایل کاربران به برنامه‌های امور مالی نیز نشانه‌های چشمگیری دارد.

استارتاپ‌های فین‌تک برنامه‌های این‌ دسته، به‌جز برنامه‌های رسمی بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی را تولید می‌کنند و راهکارهای مفیدی برای اجرای فرایندهای مالی دراختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهند. در سال‌های گذشته نیز، به‌وفور افزایش نیاز به چنین سرویس‌هایی را شاهد بوده‌ایم که درنهایت، ظرفیت فراوان صنعت فین‌تک را در کشور نشان می‌دهد.

 

کاربران بیش‌ازپیش به برنامه‌های امور مالی علاقه‌مند شده‌اند دسته‌های خبر و نشریات و سبک زندگی، بیشترین روند کاهشی نصب را در برنامه‌های کافه‌بازار به‌‌نام خود ثبت کرده‌اند. شاید استفاده‌ی کاربران از کانال‌های اطلاع‌رسانیشبکه‌های اجتماعی به‌جای برنامه‌های خبری، دلیل اصلی چنین کاهشی باشد.

پس از برنامه‌های دسته‌ی امور مالی، پیام‌رسان‌ها قرار دارند که بیشترین نرخ رشد را تجربه کرده‌اند. اتفاق‌های سال گذشته درباره‌ی اپلیکیشن‌های پرطرفدار خارجی و ظهور جایگزین‌های داخلی برای آن‌ها، یکی از دلایل رشد نصب در دسته‌ی پیام‌رسان‌ها بود.

 

تعداد زیادی از کاربران پس از مسدودشدن دسترسی به تلگرام، به اپلیکیشن‌های دیگر از نوع خارجی یا داخلی روی آوردند که از جمله آنها تلگرام طلایی – هاتگرام و …  دراین‌میان، هنوز کمبود سرویس‌های پیام‌رسان باکیفیت داخلی حس می‌شود هر چند علت کوچ نکردن کاربران به داخل کشور عدم هماهنگی اجتماعی و همینطور مسائل شخصی بیان میگردد .

 

در پایین در قالب فایل پی دی اف گزارش کامل کافه بازار را برا شما آماده کرده ایم که شرح مفصلی از جزییات سال 97 را بازگو میکند : ( در صورت عدم نمایش فایل در مرورگر شما  بر روی بخش مد نظر کلیک کنید و یا از طریق دکمه پایین اقدام به دانلود این گزارش نمایید )

دانلود گزارش سالانه کافه بازار

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها