حذف اکانت تلگرام

تلگرام

حذف اکانت تلگرام یا دلیت اکانت تلگرام (delete account telegram) به طور دائمی یکی از راه های بستن حساب در این پیام رسان محبوب است که این عمل به صورت خودکار و گاهی باتصمیم خود فرد انجام می‌شود.

فیلتر تلگرام
تلگرام

علت حذف خودکار اکانت تلگرام

قابلیتی در تلگرام تعبیه شده است که اگر برای مدتی طولانی در اکانت خود وارد نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد. برای این منظور در نسخه اندروید تلگرام به مسیر  settings> privacy and security (تنظیمات> حریم خصوصی و امنیت) مراجعه کرده و از بخش Advanced روی گزینه Delete my account if away for کلیک کرده و یکی از گزینه‌ها را به دلخواه خود انتخاب کنید. ما به شما توصیه می کنیم که حداکثر زمان ممکن که یک سال است را انتخاب کنید.

  • یک ماه
  • سه ماه
  • شش ماه
  • یک سال

شما می‌توانید یکی از گزینه‌های بالا را که به صورت یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله است، انتخاب کنید. هر گزینه‌ای را که انتخاب کردید، اگر پس از آخرین زمان آنلاین بودنتان در تلگرام، تا این مدت زمانی که انتخاب کردید در تلگرام آنلاین نشوید، اکانت تلگرام شما به صورت خودکار حذف می‌شود. بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله بعد از آخرین زمان آنلاین بودنتان در تلگرام اگر تا این مدت زمان انلاین نشوید، اکانت تلگرام به صورت خودکار حذف خواهد شد.

حذف دستی اکانت تلگرام در سه قدم

اگر قصد دارید اکانت تلگرام را به صورت دستی در هر زمان که به آن نیاز داشتید حذف کنید، باید این سه قدم را به ترتیب انجام دهید. با آیومگ باشید.

قدم اول: برای حذف اکانت تلگرام، ابتدا وارد لینک دیلیت اکانت تلگرام در سایت اصلی تلگرام شوید.

لینک سایت حذف اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام
اگر از شماره همراه اول یا ایرانسل استفاده می کنید باید شماره خود را به همراه +98 در ابتدا وارد کنید. درست مثل تصویر زیر و سپس روی دکمه آبی رنگ Next کلیک می کنید.

قدم دوم: بعد از وارد کردن شماره بر روی NEXT کلیک کرده و در این مرحله یک کد به تلگرام شما ارسال می شود. باید این کد را کپی کرده و در قسمت بعدی وارد کنید. گاهاً تلگرام برای شما در خود صفحه تلگرام پیامی حاوی رمزی را ارسال می کند که مستقیما آن را در تلگرام خود می توانید ببینید.

حذف اکانت تلگرام
توجه داشته باشید که این کد به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.

قدم سوم: در مرحله بعد وارد مرحله ای می شوید که سه گزینه دارد. روی گزینه مشخص شده در عکس زیر یعنی Delete Account کلیک کنید. در این قسمت کادری را مشاهده می کنید با عنوان why are you leaving که دلیل حذف کردن اکانت را از شما می پرسد. پر کردن این بخش اختیاری است.

حذف دائم اکانت تلگرام
در مرحله بعدی کادر آبی رنگ پایین صفحه ( delete my account) را بزنید.

در مرحله آخر سوالی از شما با متن رو به رو پرسیده میشود که آیا برای حذف اکانت مطمئن هستید؟ در صورتی که پاسخ مثبت بود و مایل به حذف پیام بودید روی دکمه قرمز رنگ که با عنوان Yes, delete my account قرار دارد کلیک کنید.

نکات مهم حذف اکانت تلگرام

توجه داشته باشید که با پاک کردن اکانت تلگرام کلیه اطلاعات روی اکانت تان اعم از مخاطبین، گروه ها و کانال های عضو شده، تمام چت ها شما، تمام مواردی که در فضای ابری خود در saved message ذخیره کرده اید پاک می شوند.

همچنین حذف اکانت هیچ ربطی به ریپورت شدن در تلگرام ندارد و با حذف اکانت کردن از ریپورت خارج نمیشوید. بلکه این شماره تلفن شما است که ریپورت شده است و باید از یک شماره تلفن جدید استفاده کنید.

و در آخر اگر کسی شما را بلاک کرده باشد با دلیت اکانت تلگرام و دوباره عضویت با همان شماره نمی توانید خود از بلاک فرد مورد نظر خارج کنید. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها