توییت افرادی که آرزوی مرگ ترامپ را میکنند حذف میشود

خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا سبب شد تا برخی از کاربران برای او آرزوی مرگ کرده و پست‌های نفرت پراکن در توییتر منتشر کنند. توییتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد پست‌هایی را که برای ترامپ آرزوی مرگ می‌کنند حذف خواهد کرد و پروفایل کاربران خاطی را محدود و در صورت تکرار مسدود می‌کند.

این روزها که مردم آمریکا سرگرم انتخابات ریاست جمهوری این کشور هستند، خبری درباره دونالد ترامپ منتشر شده که ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی با واکنش‌های زیادی از سوی کاربران فضای مجازی روبه‌رو شده است. بر اساس این خبر، جواب آزمایش کرونای ترامپ مثبت اعلام شده است. عصر روز چهارشنبه، ترامپ با انتشار توییتی از مثبت‌شدن جواب آزمایش کرونای خود و همسرش خبر داد.

ترامپ به کرونا مبتلا شد

پس از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا بسیاری از کاربران توییتر و حتی رقیب انتخاباتی او یعنی «جو بایدن» برای او آرزوی سلامتی و بهبود سریع کرده و بسیاری از مخالفان برای او آرزوی مرگ کردند. این افراد ترامپ را مسئول شیوع بیش از حد ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده آمریکا می‌دانند.


طبق قوانین توییتر، کاربران نمی‌توانند برای فردی دیگر آرزوی مرگ کنند

حال توییتر می‌گوید طبق قوانین این شبکه اجتماعی «رفتارهای توهین آمیز» از جمله آروزی مرگ برای دیگران، وارد آمدن آسیب جسمی جدی یا ابتلای فرد یا افراد به بیماری کشنده را برنمی تابد. به گفته توییتر «رفتار توهین آمیز می‌تواند اثرات منفی فیزیکی و روانی» بر کاربران بگذارد. سخنگوی توییتر می‌گوید این قانون از ماه آوریل سال جاری میلادی گذاشته شده و فقط برای ترامپ نیست. مسئولان این پلتفرم، روز جمعه اعلام کردند هر توییتی که این سیاست را نقض کند، حذف خواهد شد.

اعلام این خبر توسط توییتر واکنش منفی برخی از کاربران را به دنبال داشت. برخی از کاربران این شبکه اجتماعی را به تبعیض متهم کرده و می‌گویند بارها توسط پست‌های توهین آمیز مورد حمله قرار گرفته‌اند اما توییتر اقدامی انجام نداده است.

بعضی از سایت‌های خبری به‌اشتباه نوشته‌اند که نقض این قانون باعث به‌ تعلیق درآمدن خودکار حساب کاربر می‌شود، اما این مسئله درست نیست. توییتر تنها پست مدنظر را حذف می‌کند؛ البته ممکن است درصورت تکرار این کار‌، کاربر مدنظر برای مدتی تعلیق شود.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها