تحریم‌های آمریکا علیه هواوی موقتا برداشته شد

huawei

روز گذشته با خبر تحریم هواوی توسط دولت آمریکا و گوگل، سروصدای زیادی در اینترنت ایجاد شد. یک روز پس از گمانه‌زنی‌های مربوط به آینده هواوی، وزارت بازرگانی دولت آمریکا مجوز موقتی به این شرکت داده تا بتواند به پشتیبانی از محصولات فعلی خود ادامه دهد.

 

این مجوز محدود تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۹ (۲۸ مرداد) اعتبار دارد و به هواوی اجازه می‌دهد که برای پشتیبانی از مشتریان فعلی خود، به همکاری با کمپانی‌های آمریکایی ادامه دهد. این یعنی کمپانی مذکور در زمینه‌ی ارائه‌ی آپدیت‌های نرم‌افزاری برای سخت‌افزارهای فعلی خود، می‌تواند همچنان با گوگل، اینتل، کوالکام و دیگر شرکت‌های آمریکایی همکاری داشته باشد.

huawei
huawei

این مجوز ۹۰ روزه همچنین خبر خوبی برای شرکت‌های مخابراتی محلی محسوب می‌شود که به زیرساخت‌های هواوی‌ متکی هستند. البته ارائه‌ی چنین مجوزی به معنای حل مشکلات بین هواوی‌ و دولت آمریکا نیست زیرا بر اساس، این شرکت چینی تنها می‌تواند به پشتیبانی از گجت‌های موجود در بازار ادامه دهد. این یعنی اگرچه هواوی‌ همچنان قادر به انتشار به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای گجت‌های فعلی خود است، ولی برای عرضه محصولات جدید مبتنی بر تکنولوژی‌های آمریکایی مانند اندروید باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کند.

احساس خود را درباره این مقاله بگویید 1 نظر

2 1
تحریم‌های آمریکا علیه هواوی موقتا برداشته شد
کوتاه کننده لینک
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.