با ربات پوشیدنی ال‌جی آشنا شوید

ال جی از ربات اسکلتی CLOi SuitBot رونمایی می‌کند

روبات پوشیدنی ال جی

کنفرانس خبری ال‌جی در IFA 2018 هنوز برگزار نشده است، اما ربات پوشیدنی این شرکت در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. این ربات دیدگاه ال‌جی درباره‌ی آینده‌ی محیط‌های کاری را نمایش می‌دهد که نیروی کارگر با تجهیز به این ربات‌ها سهولت بیشتری را در اعمال خود تجربه می‌کند.

روبات پوشیدنی ال جی
روبات پوشیدنی ال جی

کمپانی کره‌ای روز گذشته این ربات را به عنوان عضو جدید محصولات خانوداه‌ی CLOi robotics خود در شهر برلین رونمایی کرد و آن را اولین «ربات پوشیدنی انسان محور» خود نامید. CLOi Suitbot که یک محافظ رباتیک استخوان بندی است به گونه‌ای طراحی شده است که از پاهای کاربر محافظت می‌کند و باعث بهبود عملکرد آن‌ها می‌شود که برای کارگران کارخانه‌ها و افرادی که در شغل خود با حمل و جابجایی اجسام سنگین سر و کار دارند بسیار مناسب است و به آن‌ها قدرت و امکان جابجایی بیشتری ارایه می‌کند. البته ربات ال‌جی اولین نمونه‌ی این نوع محصول نیست و پیش از این هیوندای و کمپانی ژاپنی سایبرداین در مشارکت با یک‌دیگر از یک ربات محافظ استخوان بندی پزشکی رونمایی کردند که به افراد کم توان کمک می‌کرد و شرکت فورد نیز در حال توسعه‌ی یک محصول مشابه است تا فشار را روی کارگرانی که وظایف سنگینی دارند کم کند.

هدف از توسعه این اسکلت خارجی کاهش فشار فیزیکی وارده بر افرادی که در تمام طول روز در محل کار ایستاده در حال کار کردن هستند، بوده است. این روبات دارای کفش‌های صندل مانند است تا کاربر بتواند به‌راحتی روی پای خود بایستد و حرکت کند. به گفته شرکت ال‌جی، این روبات، منحصربه‌فرد و راحت است و دارای ساختاری است که سبب چرخش آسان آن می‌شود. ال‌جی تاکنون جزئیات بیشتری در رابطه با این عملکرد و قیمت این روبات منتشر نکرده است و قصد دارد تا تمام اطلاعات مربوط به این روبات را در نمایشگاه اعلام کند.

ربات پوشیدنی ال جی
ربات پوشیدنی ال جی

ال‌جی درباره‌ی ربات پوشیدنی خود که با همکاری کمپانی کره‌ای اس‌جی روباتیکس تولید شده است می‌گوید که CLOi Suitbot به گونه‌ای طراحی شده است که کاملا راحت باشد و مفصل‌هایش به‌طور طبیعی حرکت کنند؛ بنابراین، راه رفتن، ایستادن یا کار کردن برای مدت طولانی را آسان‌تر می‌کند. همچنین این ربات به کفش‌های صندل مانندی مجهز است که طبق ادعای کره‌ای‌ها به صورت خودکار با اندازه‌ی پای شخص تنظیم می‌شوند تا استفاده از این ربات پوشیدنی را برای کاربران ساده‌تر و لذت بخش‌تر نماید.

سال گذشته، این شرکت ربات‌هایی که به منظور کمک به افراد در خانه و مکان‌های عمومی مانند فرودگاه طراحی شده بود، رونمایی کرد. امسال نیز این شرکت با توسعه ربات موسوم به CLOi SuitBot در خط تولید توسعه ربات” CLOi” خود، قدم بزرگی در کمک به افراد مشغول در قسمت باربری هتل‌ها و سوپرمارکت‌ها کرده است.
ربات پوشیدنی مذکور شامل یک جفت پای رباتیک است که کاربر می‌تواند با پوشیدن آن آسان‌تر بایستد، راه برود و کار کند. هدف از توسعه این اسکلت خارجی کاهش فشار فیزیکی وارده بر افرادی که در تمام طول روز در محل کار ایستاده در حال کار کردن هستند، بوده است.
این ربات دارای کفش‌های صندل مانند است تا کاربر بتواند به راحتی بر روی پای خود بایستد و حرکت کند.
به گفته شرکت ال‌جی، این ربات، منحصربه فرد و راحت است و دارای ساختاری است که سبب چرخش آسان آن می‌شود.
ال‌جی تاکنون جزییات بیشتری در رابطه با این عملکرد و قیمت این ربات منتشر نکرده است و قصد دارد تا تمام اطلاعات مربوط به این ربات را هفته آینده در نمایشگاه اعلام کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها