باز کردن فایل های HEIF و HEIC و تبدیل به JPEG

convert-heic-to-jpg
اگر آیفون و یا آیپد خود را به iOS 11 ارتقا داده‌ باشید، حتما متوجه شده اید که تصاویر گرفته شده توسط تلفن همراهتان بر روی کامپیوتر قابل مشاهده نیست. اپل به صورت پیش فرض در iOS 11 یک فرمت جدید به نام HEIF (با پسوند HEIC.) را برای ذخیره تصاویر به خدمت گرفته که برای نمایش یا ویرایش بر روی کامپیوتر به تبدیل فرمت نیاز دارد.
HEIC file format
HEIC file format

علت به‌کارگیری HEIC از سوی اپل، اشغال فضای کمتر توسط تصاویر آن هم بدون افت کیفیت است، بنابراین می‌توان با همان حجم از حافظه تعداد بیشتری عکس گرفت یا هنگام ارسال و انتقال عکس‌های گرفته شده، در مصرف پهنای باند صرفه جویی کرد.


تبدیل تصاویر HEIC به JPEG

 مشکل اصلی در رابطه با فایل های HEIC اینجاست که هیچ یک از برنامه‌های ویرایش تصویر موجود از جمله فتوشاپ هم از این فرمت پشتیبانی نمی‌کند. بنابراین اگر هم اکنون تعدادی تصویر با قالب HEIC دارید، برای نمایش یا ویرایش بر روی کامپیوتر، باید آنها را تبدیل کنید.
برنامه ها و سرویس های آنلاین متعددی برای تبدیل تصاویر HEIC به JPEG معرفی شده اند که از جمله سرویس های آنلاین میتوان به HEICTOJPG.COM اشاره کرد.


باز کردن و تبدیل تصاویر HEIC به JPEG در محیط ویندوز

اگر دنبال برنامه ای هستید که فایل های HEIC را به آسانی در محیط ویندوز باز کرده و به JPEG تبدیل کنید، پیشنهاد آیومگ به شما نرم افزار CopyTrans HEIC for Windows است که به راحتی و بصورت کاملا رایگان از طریق این لینک (کلیک کنید) قابل دریافت است.

CopyTrans HEIC for Windows
CopyTrans HEIC for Windows

بعد از نصب نرم افزار گفته شده شما دیگر این حس را نخواهید داشت که در حال استفاده از یک برنامه ی شخص ثالث هستید زیرا ویندوز برای باز کردن فایل HEIC امکان پذیر شده و تنها با ۲ بار کلیک کردن می توانید این فایل ها را باز کنید.

همچنین این برنامه به شما این امکان را می دهد که با کلیک راست بر روی یک فایل HEIC و انتخاب گزینه ی “Convert to JPEG”، فایل عکس HEIC را به JPEG تبدیل کنید. با انتخاب کردن گزینه ی تغییر فرمت عکس شما در همان مسیر و پوشه ای که هست تبدیل خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها