اندروید 11 برای تلویزیون های هوشمند منتشر شد

گوگل اندروید 11 را با قابلیت‌هایی نظیر بهبود عملکرد سیستم عامل، بهینه‌سازی حریم خصوصی و انبوهی از ویژگی‌های جدید برای اندروید TV منتشر کرد.

در فاصله‌ای نسبتا کوتاه پس از انتشار رسمی اندروید ۱۱ (Google Android 11) برای گوشی‌های هوشمند، گوگل اعلام کرد این سیستم‌عامل را برای تلویزیون‌های هوشمند هم دردسترس قرار می‌دهد. نسخه‌ی تلویزیون اندروید ۱۱ گوگل اکثر قابلیت‌های نسخه‌ی موبایلی این سیستم‌عامل را دارد و باعث می‌شود تجربه‌ی کار با تلویزیون‌های هوشمند بهبود پیدا کند. گوگل تلاش کرده است در جدیدترین نسخه‌ی اندروید TV روی امنیت و حریم خصوصی مانور خاصی بدهد. به‌علاوه، ابزارهای توسعه‌دهنده‌ی مربوط به اندروید ۱۱ مخصوص تلویزیون بهبود پیدا کرده‌اند. این نسخه از اندروید ۱۱ قابلیت‌های خاصی دارد که با فرم‌فاکتور تلویزیون‌های هوشمند سازگارند و در گوشی‌ها پیدا نمی‌شوند.


اندروید 11 بهبود عملکرد دستگاه را به همراه داشته است

هنگام معرفی نسخه‌ی تلویزیون اندروید ۱۱، گوگل اعلام کرد این سیستم‌عامل ازلحاظ نحوه‌ی عملکرد، بهبودهای محسوسی به‌خود دیده و اکنون می‌تواند بهتر از قبل، حافظه‌ی دستگاه را مدیریت کند. اهالی مانتین‌ویو به مبحث حریم خصوصی نیز اهمیت ویژه‌ای داده و گفته‌اند مجوزهایی که یک‌بار صادر می‌شوند (مجوزهای یک‌بار مصرف)، از نسخه‌ی موبایلی اندروید ۱۱ به این نسخه‌ی جدید نیز می‌آیند. نسخه‌ی جدید اندروید ۱۱ فریم‌ورکی برای دکمه‌های فیزیکی قطع‌کردن صدای میکروفون را شامل می‌شود که به‌طور ویژه برای سازگاری بهتر با تلویزیون‌های مجهز به میکروفون‌های دوربرد طراحی شده است.

اندروید 11 برای تلویزیون

علاوه‌براین، گوگل از بهبود توانایی‌های اندروید ۱۱ درزمینه‌ی پخش محتوای چندرسانه‌ای خبر داده و اعلام کرده است نسخه‌ی تلویزیون اندروید ۱۱ از فناوری Auto Low Latency Mode و دی‌کُدینگ محتوای چندرسانه‌ای با تأخیر پایین بهره می‌برد. ناگفته نماند فریم‌ورک Tuner با CAS بهبودیافته نیز در اندروید ۱۱ حضور دارد.

همچنین در نسخه بروزرسانی شده، حالت بوت خاموش یا «silent boot» برای به روزرسانی‌های سیستم در کنار اعلان‌های عدم فعالیت و امکان سفارشی سازی برخی کلیدها اضافه شده است. تمامی این ویژگی‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تجربه کاربری بهتری در کار کردن با تلویزیون‌های اندرویدی داشته باشند.

یکی دیگر از قابلیت‌ها که بیشتر روی توسعه‌دهندگان متمرکز است حالت «test harness» نام دارد که در کنار شبیه‌ساز اندروید TV امکان تست سریع و بدون دردسر اپ‌ها را به توسعه دهندگان می‌دهد. بدین ترتیب سرعت توسعه و انتشار اپلیکیشن‌های مختص تلویزیون بهبود پیدا کرده و دامنه کاربرد آن بیشتر خواهد شد.

نسخه سیستم عامل اندروید 11 از امروز توسط گوگل منتشر شده و گوگل وعده داده با همکاری تولیدکنندگان طی ماه‌های پیش رو امکان دریافت آنرا برای کاربران اندروید TV فراهم سازد.

اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها