اشتباه رایج در تنظیم قرارداد کار

یکی از اصلی ترین ایرادات قرارداد کار قوانین خود نوشته آن میباشد

اشتباهات قرارداد کار

در تنظیم قرارداد های کار اشتباهات رایجی را شاهد هستیم که در این پست به یکی از آنها میپردازیم تا درک بهتری از مفاد قرارداد کار و ناآگاهی هایی که سبب زیان کارگر و کارفرما میشود داشته باشیم .

متاسفانه مدیران ، کارفرمایان و کارشناسان اداری و مالی سازمان ها به دلیل نداشتن اطلاع کافی در حوضه روابط کار در زمان تنظیم قرارداد کار بندی را زکر میکنند با این عنوان :

این قرارداد از شمول قانون کار خارج است و کارگر با علم نسبت بر این موضوع نسبت به امضاء قرارداد خود اقدام میکند و در آینده نمیتواند ادعایی داشته باشد

 مورد بالا کاملا اشتباه بوده و باید خدمت مخاطبین عزیز عرض کنیم نحوه مزد بری در قرارداد های کار ، نوع رابطه و تبعیت حقوقی و اقتصادی مطرح میباشد واگر این موارد مشمول قانون کار شود و مراجع حل اختلاف وزارت کار تشخیص دهند که رابطه مشمول قانون کار است این بند کاملا از اعتبار ساقط میگردد و رسیدگی قانونی انجام خواهد گردید .

همچنین کارفرما نیز  به پرداخت کلیه حقوق و مزایا و همچنین بیمه کارگر طبق قانون کار و حکم دادگاه مورد نظر محکوم خواهد شد .

 

اشتباه رایج در تنظیم قراردادهای کار –  هشدار به کارفرمایان 

اگر در قراردادهای کار که مفاد و مندرجات آن تماما تابع قانون کار می‌باشد ، کارفرما درج نماید که قرارداد از شمول قانون کار خارج است و کارگر نیز با امضا خود تایید کند ، هیچگونه تاثیری در شمول قانون کار نداشته و در زمان شکایت کارفرما محکوم خواهد شد . آنچه تعیین کننده رابطه کارگری و کارفرمایی می‌باشد مفاد و شرایط قرارداد می‌باشد و نه توافقات . . 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها