واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام ادغام می شوند

واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام ادغام می شوند
طبق اعلام روزنامه نیویورک تایمز، فیسبوک قصد دارد تا خدمات پیام رسان را در واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر فیسبوک را در هم ادغام کند. درحالیکه اپلیکیشین‌های هر کدام جدا خواهد بود، اما پیام‌ها در واتس اپ، اینستاگرام و فیسبوک به شکل همزمان رد و بدل شود.

 

اخبار تکنولوژی : مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک قصد دارد تا زیرساخت‌‌های پیام‌رسانی واتساپ، اینستاگرام و مسنجر فیسبوک را متحد کرده و رمزنگاری نقطه‌به‌نقطه را در هر سه آن‌ها پیاده کند. این خبر، توسط روزنامه‌ی نیویورک تایمز در روز گذشته اعلام شد. منابع آگاه به برنامه‌های آتی زاکربرگ و فیسبوک اعلام کردند که اپلیکیشن‌های مذکور، از این پس هم به‌صورت مستقل کار خواهند کرد.

فیسبوک رمزنگاری نقطه‌به‌نقطه
فیسبوک رمزنگاری نقطه‌به‌نقطه

فیسبوک درحال بررسی اضافه کردن رمزنگاری نقطه‌به‌نقطه (که مانع از مشاهده‌ی پیام توسط هر فردی به‌جز کاربران حاضر در گفتگوها می‌شود)‌، به اپلیکیشن‌های پیام‌رسان خود است. به‌علاوه، آن‌ها درحال بررسی راه‌هایی برای آسان‌تر کردن ارتباط افراد در شبکه‌ی جهانی هستند.


 

مطمئنا یکی از مهم‌ترین اهداف فیسبوک‌ برای عملی کردن این مشخصه، به‌دنبال این است که کاربران را بیش از پیش با سرویس‌های خود درگیر کند تا آن‌ها بخش عمده‌ای از کارهای این‌چینی خود را با این پلتفرم‌ها انجام دهند و وقت بیشتری صرف آن‌ها کنند. علاوه بر این، با این کار فیسبوک‌ می‌تواند توانایی خود را در زمینه‌ی ارائه‌ی تبلیغات بهبود ببخشد تا در نهایت درآمد بیشتری از این حوزه کسب کند. البته با توجه به سابقه‌ی نه‌چندان درخشان فیسبوک‌ در زمینه‌ی حفظ حریم خصوصی و داده‌های کاربران، این اقدام احتمالا با اعتراضات زیادی مواجه خواهد شد.

 

معایب ادغام پیام رسان ها در سرویس های واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام

فناوری رمزنگاری نقطه‌نقطه، اطلاعات متادیتا (درباره‌ی اینکه چه افرادی با هم گفت‌وگو می‌کنند) را به‌طور کامل پنهان‌سازی نمی‌کند!
همچنین این ادغام به افراد غریبه اجازه می‌دهد تا بدون داشتن شماره تلفن افراد، با آن‌ها تماس بگیرند. چنین قابلیتی، احتمال مزاحمت، سرقت یا آزار کودکان را افزایش می‌دهد. ازطرفی، سیستم‌های مبتنی بر شماره تلفن نیز نگرانی‌هایی پیرامون حریم خصوصی ایجاد می‌کنند؛ چرا که دولت‌ها یا سازمان‌های دیگر، می‌توانند با استفاده از آن اطلاعات، موقعیت مکانی افراد را استخراج کنند.


 

سایت فیسبوک پرطرفدارترین شبکه اجتماعی جهان محسوب می‌شود و اینستاگرام و واتس‌اپ هم هرکدام از میلیون‌ها کاربر فعال در سرتاسر جهان بهره می‌برند. با ادغام بخش پیام‌رسان این سرویس‌ها، فیسبوک بیش از پیش به یک غول همه‌جانبه در حوزه‌ی سرویس‌های پیام‌رسان بدل خواهد شد. مطمئنا یکی از مهم‌ترین اهداف فیسبوک‌ برای عملی کردن این مشخصه، به‌دنبال این است که کاربران را بیش از پیش با سرویس‌های خود درگیر کند تا آن‌ها بخش عمده‌ای از کارهای این‌چینی خود را با این پلتفرم‌ها انجام دهند و وقت بیشتری صرف آن‌ها کنند. ضمنا روند ادغام خدمات پیام رسانی تا پایان سال جاری یا اوایل ۲۰۲۰ به پایان می رسد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها