آموزش گرفتن اسکرین شات در فایرفاکس (عکاسی از صفحه وبسایت )

اسکرین شات در فایرفکس

اگر از نسخه های قدیمی فایرفاکس استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم این مرورگر را به نسخه جدید اپدیت کنید تا براحتی و بدون نصب افزونه های جانبی گرفتن عکس یا همان اسکرین شات از صفحه وب برای شما میسر شود .

نحوه گرفتن اسکرین شات در مرور گرهای جدید و قدیم فایرفاکس را در پایین به شما آموزش میدهیم با آیومگ همراه باشید :

 

در نسخه های جدید طبق تصویر پایین ابتدا بر روی  گزینه سه نقطه و یا کلیک راست در صفحه با گزینه Take a Screenshot مواجه میشوید .   ( ممکن است هدر مرورگر شما توسط شما دستکاری شده باشد و گزینه مورد اشاره ما در کنار کادر قرار گرفته باشد نه وسط کادر، همچنین نسخه های فارسی و انگلیسی به خاطر چپ چین و یا راست چین شدن دارای تفاوت مکانی هستند )

 

بعد از کلیک بر روی گزینه سه نقطه در مرورگر فارسی فایر فکس با گزینه از صفحه عکس بگیرم و در مرورگر انگلیسی فایرفاکس با گزینه Take a Screenshot  مواجه میشوید که با کلیک بر روی آن قابلیت ثبت عکس از صفحه فایرفاکس فعال میشود .

 

اسکرین شات در فایرفکس
اسکرین شات در فایرفکس

 

گرفتن اسکرین شات ( عکاسی ) از بخش خاصی از صفحه در فایر فاکس .

 بدون اینکه به گزینه های نمایش داده شده در صفحه توجه کنید با گرفتن و کشیدن ماوس ، ناحیه‌ ای را که می‌خواهید اسکرین شات بگیرید ، مشخص کنید . فایرفاکس به طور خودکار نواحی مختلف را برای شما شناسایی می‌کند و به شما در انتخاب نواحی کمک می‌کند. سپس می‌توانید با کمک مربع ها و یا دوایر کوچک  کناری کادر که در گوشه‌های ناحیه‌ی انتخاب شده وجود دار د ، انتخاب خود را تصحیح کنید .

اسکرین بخشی از صفحه
اسکرین شات در فایرفکس

 

گرفتن اسکرین شات کامل از صفحه

ممکن است بخواهید یک صفحه کامل از سایت را با تمام جزییات به صورت عکس ذخیره کنید . برای این کار با کلیک بر روی گزینه Save Full page ( ذخیره صفحه کامل ) با سرعت وصف ناپذیری فایرفاکس عکس کاملی را از وب سایت مورد نظر برای شما در فضای ابری خود ذخیره میکند .

اسکرین کامل صفحه
اسکرین کامل صفحه

 

 

ذخیره سازی اسکرین شات ها در فایرفکس

هنگامی که شما اقدام به انداختن عکس کنید ، فایرفاکس تصویر شما را به کتابخانه آنلاین تصاویر شما ذخیره می کند و اتوماتیک لینک را به کلیپ بورد شما کپی می کند.  فایرفکس معمولا تصاویر را به مدت 14 روز نگهداری میکند و سپس اقدام به حذف این تصاویر میکند ، اما شما می توانید عکس ها را در هر زمانی که مایل باشید حذف کنید یا تاریخ انقضا را تغییر دهید تا آنها را در کتابخانه ابر خود نگهداری کنید .

 

 

انداختن عکس از صفحات در مرورگر های قدیمی فای فاکس

 

اگر فایرفکس شما آپدیت نیست در نسخه های قدیمی هم می توانید از  قسمت Tools > Add-on و سپس جستجوی Firefox Screenshot آن را به مرورگر خود اضافه کنید . به همین سادگی عکاسی و گرفتن عکس از صفحه وبسایت برای شما میسر میگردد .

 

  • برای مشاهده اسکرین شات های خود در فضای ابری فایرفاکس به این آدرس مراجعه کنید .

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها