آموزش راه اندازی فارم ماینینگ و هزینه راه اندازی فارم

راه اندازی فارم

راه اندازی فارم ماینینگ در نظر کار ساده و سهوی است اما پیچیدگی های خاص خود را دارد مخصوصا اگر به صورت اصولی قصد مایننیگ و برسی هزینه راه اندازی را دارید با ما همراه باشید .

تالو برق و تجهیزات برقی ماینینگ

شما برای داشتن یک فارم عالی و ایده آل به تجهیزات برقی درجه 1 نیاز دارید که شامل :

 1. فیوز
 2. کنتاکتور
 3. مولتی متر
 4. مینیاتوری نوع بی
 5. کنترلر فاز
 6. ماژول sms
 7. کابل با کیفیت و تعیین آمپر دستگاه ها نسبت در زمان انتخاب کابل

در خرید این تجهیزات بشدت دقت کنید و خساست به خرج ندهید ، لوازم موردنیاز برقی ماینینگ پایه کار شما را تشکیل میدهد و در صورت ایجاد مشکل فنی یا عدم انتقال درست انرژی ممکن است موجب تلفات انزژی و زیان شما بشود.

خنک سازی فارم ماینینگ

خنک سازی ماینر های شما در 95 درصد مواقع با استفاده از هوا صورت میپذیرد و گاهی اوقات روش مینرال اویل یا همان خنک سازی با استفاده از روغن را بکار میبرند و گاهی از بلاک های خنک کننده آب استفاده میشود . که ما روش خنک سازی با روغن را به علت نبود روغن اصل در ایران پیشنهاد نمیکنیم و متاسفانه در ایران روغن ترانس را به جای مینرال اویل عرضه میکنند .

مینرال اویل
مینرال اویل

در زمان استفاده از خنک سازی با هوا شما بهتر است از اتاق سرد و گرم جهت این کار استفاده کنید. که یکی از بهترین روش ها در خنک سازی ماینر است .

شما براحتی با استفاده از کارتون پلاست یا هر چیزی که بتوانید آن را براحتی برش زده و خروجی ماینر را در سمت دیگر قرار بدهید میتوانید بخش خروج هوا را از بخش ورود کاملا جدا کنید .

این کار موجب میشود هوای گرم تولید شده توسط ماینر ها به داخل اتاق بازگشت نکند و مستقیما و جدا گانه توسط فن ها از اتاق خارج بشود .

اتاق سرد و گرم
اتاق سرد و گرم

تجهیزات شبکه

 1. سوییچ
 2. کابل
 3. روتر
 4. اینترنت

برای اتصال فارم به شبکه اینترنت شما به این موارد نیاز دارید و تعداد پورت ها و میزان کابل و … به تعداد ماینر های شما بستگی دارد .

در مواردی که احتمال قطع شدن یک سرویس دهنده اینترنت وجود دارد ،بهتر است از دیوایس لود بالانسینگ استفاده کنید . این کار باعث میشود تا در صورت قطع شدن یکی از خطوط اینترنت به صورت اتوماتیک خط دیگر وارد مدار گردد . به عنوان مثال اینترنت مخابراو و اینترنت ایرانسل رو ست میکنید اگر مخابرات دچار اختلال شد ، اینترنت ایرانسل وارد مدار میشود .

هزینه ماینینگ

هزینه راه اندازی فارم ماینینگ

معمولا هزینه راه اندازی فارم ماینینگ در بخش های مختلف کشور متفاوت است و این هزینه به موارد زیر بستگی دارد :

 1. مکان فارم – اجاره ای است یا برای خود شما
 2. برق شما چه نوع برقی است و تعرفه آن چیست
 3. نوع ماینری که میخواهید استفاده کنید چیست و قیمت آن چقدر است
 4. ایا میخواهید مجوز های قانونی راه اندازی فارم بگیرید یا خیر ؟

اگر مکان راه اندازی فارم را داشته باشید قطعا بخش اعظمی از هزینه لحظه ای شما برای راه اندازی اولیه کاهش پیدا میکند ، بعد از آن بایست تجهیزات خنک کننده و برقی و شبکه را نصب کنید که هزینه دلاری آن برای 50 ماینر s9j حدود 2000 دلار به بالا میشود .

قیمت انواع ماینر نیز از نظر دلاری متفاوت است و اینکه آیا میتوانید خود شما وارد کننده ماینر باشید یا میخواهید از واسطه خرید کنید.

خوب مسلما خرید از واسطه قیمت را 20 تا 30 درصد بیشتر خواهد کرد اما قیمت دلاری ماینر ها در حال حاظر بین 400 تا 3000 دلار میباشد هرچند ماینر های استوک را با قیمت های 50 دلار هم میتوانید پیدا کنید .

گرفتن مجوز کار پیچیده ای نیست اما هزینه و زمان زیادی از شما خواهد گرفت در این بین هزینه برق مصرفی شما نیز با تعرفه خاص صنعت ماینینگ محاسبه میگردد و مراحل قانونی خود را دارد اما اگر صبر لازم را دارید بهترین کار گرفتن مجوز فارم ماینیگ است تا استرس کمتری داشته باشید.

توضیحات تکمیلی تر در ویدئو مندرج در بالای سایت گفته میشود و در صورت داشتن هر گونه سوال میتوانید در بخش کامنت های همین پست سوالات خودتون رو مطرح کنید ما مشتاقانه پاسخ میدهیم .

ممکن است شما دوست داشته باشید
اشتراک
Notify of
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام کامنت ها